Gmail 5.0 z obsługą zewnętrznych kont pocztowych oraz cieszącym oko wyglądem

Gmail 5.0 z obsługą zewnętrznych kont pocztowych oraz cieszącym oko wyglądem
Tomek Kondrat

20.10.2014 17:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zaprezentowany w zeszłym tygodniu Android Lollipop wnosi szereg usprawnień, które mają jeszcze bardziej umocnić pozycję systemu operacyjnego Google na rynku mobilnym. Oprócz samego systemu, Google zdecydowało się zaktualizować swoje najważniejsze aplikacje. Jedną z nich jest Gmail, który od wersji 5.0 będzie obsługiwał więcej kont i to niekoniecznie hostowanych przez firmę z Mountain View.

Nowa wersja klienta pocztowego bez problemu obsłuży konta z Outlooka, Yahoo oraz innych dostawców. Na chwilę obecną nie wiemy, czy na liście znajdą się polscy dostawcy usług poczty elektonicznej. Dowiemy się o tym zapewne, gdy aktualizacja Gmaila wejdzie w życie. Przewijanie między kontami będzie niezwykle łatwe i intuicyjne. Odbywać się będzie ono z poziomu menu aplikacji. Nową funkcję w akcji można obejrzeć na poniższym filmiku.

Gmail przejedzie sporą rewolucje względem swoich poprzednich wydań. Aplikacja została przebudowana, aby spełnić wszystkie wytyczne Material Design. Gmail jest jedną z ostatnich aplikacji Google, która przejdzie metamorfozę. Wcześniej nowy wygląd można było zaobserwować w Dokumentach Google lub przeglądarce Chrome. Zamysłem Google było maksymalne uproszczenie aplikacji, przez co stała się ona jeszcze bardziej intuicyjna. Gmail jest swoistym „centrum dowodzenia” telefonu, gdyż z jego poziomu można swobodnie zarządzać kontaktami. Poniższe zrzuty ekranu prezentujemy Wam dzięki uprzejmości portalu Android Police.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dodanie obsługi zewnętrznych kont może być kolejną próbą „pozbycia się” otwartoźródłowych aplikacji z systemu. Obecnie dostępne oprogramowanie dla urządzeń Nexus nie posiada już standardowych aplikacji telefonu oraz SMS, które zostały wyparte przez zamknięte projekty. Aplikacja do obsługi e-maili, która niewiele zmieniła się od Androida 2.3, może być kolejną, która zniknie z siatki aplikacji systemu Google. Termin wejścia aktualizacji w życie nie jest jeszcze znany, jednak użytkownicy powinni spodziewać się informacji o aktualizacji w ciągu dwóch tygodni, bo tyle dzieli nas od oficjalnej premiery Lollipopa.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)