Gmail będzie „czytał w myślach”

22.05.2012 14:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj pisałam o ciekawej inicjatywie, pokazującej co można zmienić w aplikacjach webowych firmy Google, aby były one bardziej funkcjonalne, a dziś warto wspomnieć o ciekawych zmianach w interfejsie Gmaila, które naprawdę się tam znalazły.

Kilka dni temu na blogu Google'a znalazł się opis usprawnień, które wprowadzone zostaną w wyszukiwaniu kontaktów. Wyszukiwanie adresu e-mail doprowadzi użytkownika do widoku wizytówki kontaktu, w którym pokazane zostaną nie tylko dane osoby, ale również wymieniona korespondencja. Dane osób, które mają profil na Google+, będą automatycznie aktualizowane w książkach adresowych innych użytkowników. Integracja z kręgami również posuwa się do przodu — możliwe jest między innymi filtrowanie wyników wyszukiwania z jednego kręgu (circle:[nazwa kręgu]). Wykorzystanie tych możliwości pozwala na przykład na oznaczenie jako przeczytanych wszystkich wiadomości otrzymanych od osób z danego kręgu. Grupy kontaktów wkrótce odejdą w niepamięć.

Użytkownicy, którzy nie pielęgnują swojej obecności na Google+ skorzystają z innej nowości — „czytania myśli”. Google postanowił wprowadzić swój mechanizm podpowiadania przy wpisywaniu zapytań w polu wyszukiwania również w interfejsie poczty, dzięki czemu podpowiedzi są dopasowane specjalnie do zawartości skrzynki użytkownika. Na razie wprowadzane są podpowiedzi dla języka angielskiego, inne wprowadzone zostaną w ciągu najbliższych miesięcy. Niestety użytkownicy Google Apps otrzymają podpowiedzi później.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)