Gmail: poufne wiadomości dostępne także na smartfonach. Co oferują?

Gmail: poufne wiadomości dostępne także na smartfonach. Co oferują?

Gmail: poufne wiadomości dostępne także na smartfonach. Co oferują?
17.08.2018 14:27, aktualizacja: 18.08.2018 12:27

Google po latach stagnacji zdecydowało się w tym roku na udostępnienie nowej wersji Gmaila. Pierwsza fala nowości wraz z nowym interfejsem pojawiła się w pierwszej kolejności na pulpitach. Powoli jednak kolejne funkcje trafiają także do aplikacji mobilnej Gmaila. Właśnie udostępniono jedną z nich: ze smartfonów można już wysyłać wiadomości poufne.

Obraz

Więcej o trybie poufnym w Gmailu pisaliśmy, gdy pojawił się w aplikacji przeglądarkowej. Jego podstawowym zastosowaniem jest wyłączenie odbiorcom maila możliwości jego drukowania, pobierania, przesyłania dalej czy kopiowania treści. Wiadomość wysłana do konkretnego adresata w trybie poufnym jest przeznaczona „tylko dla jego oczu”.

Nie zabrakło jednak możliwości dodatkowych. Pierwszą z nich stanowi możliwość ustawienia daty ważności: dzień, tydzień, miesiąc, 3 miesiące, 5 lat. Po jego upływie nawet wspomniany adresat nie będzie miał możliwości odczytania treści maila. Ponadto możliwe jest także zabezpieczenie odczytu hasłem wysłanym drugim kanałem: Google zadba o to, by odbiorca otrzymał SMS-a z jednorazowym kodem, który utrudni przejęcie wiadomości.

Obraz

Tryb poufny jest już dostępny na Androidzie i iOS-ie, włączyć można go menu tworzenia wiadomości, po wyborze menu oznaczonego wielokropkiem w prawym górnym rogu ekranu. Najnowszą wersję mobilnego klienta najpopularniejszej konsumenckiej usługi pocztowej na świecie znajdziecie w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)