Gmail zintegrowany z czatem, Meets i nie tylko. Nowość dla użytkowników G Suite

Gmail zintegrowany z czatem, Meets i nie tylko. Nowość dla użytkowników G Suite16.07.2020 13:02
Gmail się zmienia, fot. Getty Images
Gmail się zmienia, fot. Getty Images

Google wychodzi naprzeciw potrzebom użytkownikom Gmaila, Meets oraz czatu, którzy współpracują ze sobą i dotychczas musieli się komunikować w kilku odrębnych aplikacjach. Do użytkowników G Suite otrzymujących szybkie aktualizacje trafia bowiem nowa wersja Gmaila, który łączy funkcjonalność kilku usług w jednej aplikacji.

Chodzi o to, by docelowo móc korzystać z poczty e-mail, czatów, wideorozmów i udostępniania plików bez konieczności opuszczania jednej aplikacji. Na początek na tapet został wzięty między innymi czat, który wkrótce ma także zostać zintegrowany z aplikacją Gmaila w smartfonach z Androidem i iOS-em.

Introducing a better home for work with Google Workspace

Jak podaje Google, po zmianach w Gmailu można płynnie przełączać się między usługami, w tym między innymi szybko dołączyć do wideokonferencji z poziomu czatu, przekazać wiadomość z czatu do skrzynki e-mail czy utworzyć nowe zadanie z wiadomości na czacie. W efekcie, przynajmniej w zastosowania zawodowych, Gmail przestaje być jedynie klientem poczty e-mail, ale staje się swego rodzaju konkurencją dla Microsoft Teams, gdzie również łączy się funkcjonalność kilku aplikacji w jednej, by ułatwić komunikację współpracownikom.

Na tę chwilę Google nie podaje czy i kiedy opisywane opcje trafią także do regularnych użytkowników usług Google, którzy nie korzystają z pakietu G Suite w firmach. W praktyce wydaje się to jednak prawdopodobne – nowości często są wdrażane w ten sposób, że najpierw trafiają do płatnych edycji G Suite, a dopiero potem do wszystkich użytkowników Gmaila czy innych aplikacji.

Co ciekawe, jak wynika z informacji na blogu Google Cloud, zmiany w Gmailu miały zostać wprowadzone dużo później, jednak prace przyspieszyły z uwagi na pilne potrzeby pracowników zdalnych w dobie pandemii koronawirusa. Google mówi o wygodniejszej komunikacji i wymianie plików, które są niezbędne, by efektywnie współpracować ze sobą na odległość. Odświeżony Gmail ma być lepszym miejscem do pracy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)