Gmail zyskuje tryb ciemny, ale tylko dla Androida 10 oraz iOS 13

Gmail zyskuje tryb ciemny, ale tylko dla Androida 10 oraz iOS 13

(fot. Shutterstock.com)
(fot. Shutterstock.com)
Piotr Urbaniak
26.09.2019 14:30

Na początku września Google wystartowało z dystrybucją trybu ciemnego dla aplikacji Gmail. Priorytetowo otrzymał go Android 10, a teraz aktualizacja trafia również na iOS 13.

Zarówno Android 10, jak i iOS 13 pozwalają włączyć tryb ciemny w systemie, ale nie jest to równoznaczne z poczernieniem wszystkich podstawowych apek. Przynajmniej nie w przypadku produktów Google'a, które aktualizowane są pojedynczo. Uporano się już m.in. ze Sklepem Play, przeglądarką Chrome czy Drive'em. Gmail musiał na swą kolej poczekać.

I się doczekał, choć realizacja jest – typowo dla trybów ciemnych Google'a – dość siermiężna. Update odbywa się po stronie serwera, więc trafia do użytkowników w różnym czasie.

(fot. 9to5Google)
(fot. 9to5Google)

Jak podano, powinni go już mieć wszyscy posiadacze Androida 10. Wszyscy trzej, będąc nieco złośliwym. Na iOS 13 procedura aktualizacji dopiero się rozpoczęła. Zostanie ponoć ukończona w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Tryb ciemny jest powiązany ze skórą użytkowaną w systemie i powinien aktywować się samodzielnie. Niemniej, odwiedzając menu ustawień, można go także wymusić ręcznie. Oczywiście pod warunkiem, że update został pobrany. Na prywatnym iPhonie 7 nie udało mi się tego sprawdzić.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)