GoCube: kostka Rubika z Bluetoothem niezłym sposobem nauki dla początkujących

MoFangGe Thunderclap v2
MoFangGe Thunderclap v2
Oskar Ziomek

18.06.2018 20:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli zawsze chciałeś nauczyć się układać kostkę Rubika, ale algorytmy w formie tekstowej i graficznej, poradniki z YouTube'a i dobre rady znajomych okazywały się nieskuteczne, to masz jeszcze szansę. Na Kickstarterze pojawiły się kostki GoCube, które wyposażone w łączność Bluetooth i aplikację mają szybko nauczyć użytkownika układania kostki Rubika, a z czasem robienia tego coraz bardziej efektywnie (choć w tym przypadku może i również efektownie po przyswojeniu tzw. sexy move).

Oferowane kostki wyposażone zostały w szereg czujników i Bluetooth, dzięki czemu po sparowaniu ze smartfonem z aplikacją są w stanie na bieżąco wyświetlać położenie i układ kostki, zależnie od wykorzystywanego trybu podpowiadając przy tym kolejny, rozsądny ruch przybliżający do rozwiązania. Dzięki programowi możliwa ma być nie tylko nauka, ale także dodatkowe wyzwania oraz starcia z przyjaciółmi.

Kostki wyposażono w podświetlenie LED, a wbudowany akumulator ładować można wygodnie z wykorzystaniem podstawki, która w trakcie układania może posłużyć za uchwyt do smartfona. Do wyboru będą dwa modele. Podstawowa kostka GoCube ma zapewniać szybkość rozpoznawania ruchów na poziomie 0,25 sekundy, zaś droższa GoCube Edge już na nieporównywalnie lepszym poziomie 0,001 sekundy, dodatkowo otwierając drogę do zaawansowanych statystyk, zapisywania historii i ruchów offline oraz bazy najlepszych układających w Internecie.

W chwili redagowania niniejszego tekstu, projekt na Kickstarterze dostał już wsparcie ponad 4 tysięcy osób. Wielokrotnie przebito przy tym zakładany wcześniej cel wyznaczony na 25 tysięcy dolarów. Pierwsze kostki mają trafić do zainteresowanych na początku przyszłego roku.

Kluczowe cechy kostek GoCube, źródło: Kickstarter.
Kluczowe cechy kostek GoCube, źródło: Kickstarter.

Warto zwrócić uwagę, że kostek GoCube z pewnością nie można zaliczyć do tanich zabawek. Za pośrednictwem Kickstartera najtańszy model bez podstawki można zamówić za niespełna 70 dolarów, czyli ponad 250 złotych. Dla porównania warto wiedzieć, że naprawdę dobrą klasyczną kostkę 3x3x3 można kupić już za około 30-50 złotych – jako ciekawostkę warto dodać, że myśląc o płynnym i szybkim układaniu wbrew pozorom niekoniecznie warto sięgać po produkty sygnowane logo Rubik's.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)