GOG Galaxy 2.0 zagreguje wszystkie posiadane gry. Pomogą mu otwartoźródłowe integracje

GOG Galaxy 2.0 zagreguje wszystkie posiadane gry. Pomogą mu otwartoźródłowe integracje
Piotr Urbaniak

26.05.2019 14:25, aktual.: 26.05.2019 14:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Steam, Origin, Uplay, Epic Launcher, Battle.net, Bethesda Launcher – to tylko część klientów, jakie dzisiaj posiadać musi gracz chcący mieć dostęp do jak najszerszej biblioteki tytułów. A przecież jest jeszcze chociażby zaszyty w systemie Microsoft Store i sklepiki takie jak GOG – pozbawione DRM-ów, które klienta albo nie mają, albo traktują opcjonalnie. Jak to wszystko uporządkować?

Właśnie twórcy GOG-a Galaxy mają plan i chcą go zrealizować wraz z drugim wydaniem swojego oprogramowania. Wedle zapowiedzi, GOG Galaxy 2.0 obsłuży wszystkie posiadane gry, częściowo również te konsolowe. Wszystko za sprawą wtyczek zwanych integracjami.

Każda integracja to otwartoźródłowy moduł, który pozwoli połączyć klient GOG-a z dowolnym innym klientem, o ile ten oferuje odpowiednie API. W ten sposób program nie tylko zaimportuje gry z zewnątrz, co znamy już ze Steama, ale także obsłuży na przykład listy osiągnięć i znajomych. Do uruchomienia produkcji z DRM-em dalej wymagana będzie instalacja klienta nominalnego. Niemniej Galaxy 2.0 zagreguje kolekcję i najpotrzebniejsze dane.

W ograniczonym stopniu zadziała to dla gier konsolowych. Tylko, z oczywistych przyczyn, takich gier z poziomu aplikacji nie uruchomisz. W końcu nie są kompatybilne z pecetami.

Obraz

Mało tego, jak deklarują twórcy, utworzona biblioteka gier, osiągnięć i znajomych trafi do chmury. A stamtąd błyskawicznie pobierzesz ją na inne urządzenia. Obiecują także, że zaimportowane dane – w razie potrzeby – każdy usunie jednym kliknięciem. To ukłon w stronę prywatności.

GOG Galaxy 2.0 ma nie być już tylko klientem sklepu GOG.com, ale agregatorem całej kolekcji. – Jako gracze musimy żonglować wieloma klientami, aby uzyskać dostęp do gier i zobaczyć, w co grają przyjaciele – zauważa Piotr Karwowski, dyrektor zarządzający GOG-a, cytowany na oficjalnym blogu. – GOG Galaxy 2.0 jest przeznaczony dla wszystkich graczy i wykracza daleko poza grono obecnych użytkowników GOG.com, zarówno na PC, jak i konsole – podsumowuje Karwowski.

Na beta testy GOG-a Galaxy 2.0 możesz zapisać się już teraz, wypełniając formularz na stronie internetowej projektu. Nie wiadomo jednak, kiedy przedsięwzięcie wystartuje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)