GOG walczy z DRM, wymieni zabezpieczone gry

GOG walczy z DRM, wymieni zabezpieczone gry

03.04.2015 15:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

GOG kontynuuje swoją krucjatę przeciwko zabezpieczaniu gier różnymi systemami DRM. Kolejnym krokiem jest wymiana zabezpieczonych gier na cyfrowe kopie bez DRM, pochodzące ze sklepu.

Prowadzący GOG obawiają się, że nabywcy niektórych gier po pewnym czasie kończą z zupełnie niegrywalnym produktem. Często winne są temu różnego typu zabezpieczenia antypirackie. Obsługa wielu z nich po pewnym czasie przestaje działać – a to serwery są wyłączane, a to przy aktualizacji coś się psuje, a to nikt nie pamięta, że taka gra w ogóle została kiedyś wydana. By pomóc osobom, które padły ofiarą zaniedbań wydawców, GOG zamierza uwolnić ich gry od tych zabezpieczeń. Akcja zacznie się od sześciu tytułów, przy czym klienci z Polski mogą wymienić trzy:

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl (Cień Czarnobyla)S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky (Czyste niebo)S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (Zew Prypeci)[img=Zrzutekranu2015-04-03o15.26.00]Pozostałe trzy to Mount & Blade: Warband, Mount & Blade: With Fire & Sword oraz Eador: Genesis wydane na rynek rosyjski. Lista nie jest zamknięta i z czasem pojawią się kolejne tytuły, ale wymaga to długich i skomplikowanych negocjacji z wydawcami, a także poszukiwania baz kluczy do gier. Wielu z nich zapewne już nie da się odzyskać, GOG jednak nie zamierza dawać za wygraną.

Aby odzyskać wersję gry bez uciążliwych zabezpieczeń wystarczy na specjalnej stronie podać kod do gry z pudełka. Operacja jest zupełnie darmowa, a posiadacze gier nie tylko znów będą mogli cieszyć się nimi na nowo, ale też zyskają wersje przystosowane do pracy na nowoczesnych systemach operacyjnych i różne dodatki.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (39)
Zobacz także