Gogle HTC Vive na #MWC16. Znamy nowe funkcje, datę premiery i cenę

Gogle HTC Vive na #MWC16. Znamy nowe funkcje, datę premiery i cenę

Gogle HTC Vive na #MWC16. Znamy nowe funkcje, datę premiery i cenę
22.02.2016 11:54, aktualizacja: 22.02.2016 13:29

Po dużym zaskoczeniu, jakim było ogłoszenie ceny gogli Oculus Rift, wielu graczy z niecierpliwością wyczekuje opublikowania większej liczby szczegółów dotyczących konkurencyjnego zestawu Vive od firmy HTC. Ta, na trwającym Mobile World Congress, w końcu opublikowała te informacje. Dla tych, którzy mieli nadzieję, że HTC wyceni swoje urządzenie na mniej, niż ponad 3 000 zł, które przyjdzie zapłacić za Oculusa, nie mamy dobrych wieści.

HTC poinformowało, że Vive będą obsługiwały możliwość odbierania połączeń telefonicznych, a także odczytywania SMS-ów. Nie zdecydowano się jednak na opublikowanie żadnych szczegółów technicznych, firma ograniczyła się do haseł w rodzaju „możliwość łączenia dwóch rzeczywistości bez tracenia kontaktu z którąkolwiek” czy „utrzymywanie kontaktu z prawdziwym światem bez opuszczania wirtualnego”. HTC zapowiedziało nawet możliwość wyświetlania powiadomień z kalendarza.

Obraz

Do Vive dodawane będą dwie darmowe gry, czy raczej „doświadczenia” VR. Pierwszym z nich będzie Fantastic Contraption, pozwalającym na budowanie prostych maszyn w bajkowej konwencji. Drugą grę stanowi… Job Simulator. Dzięki niej gracz w kreskówkowej oprawie przekona się, jak to jest pracować w biurze i wykonywać inne równie przyjemne obowiązki. HTC w wyborze gier, które będą promowały możliwości Vive’a, zdecydowało się zatem na dość… oryginalną produkcję.

Na MWC firma potwierdziła także listę krajów, w których gogle będą oficjalnie sprzedawane. Jak wiadomo od jakiegoś czasu, na liście znalazła się także Polska. Przedsprzedaż rozpocznie się już 29 lutego, w sklepach urządzenie pojawi się w kwietniu. Za zestaw, na który składają się dwa bezprzewodowe kontrolery, dwa zewnętrzne czujniki ruchu, gogle oraz dwie wspomniane produkcje, przyjdzie zapłacić… 799 dolarów, co przy dzisiejszym kursie oznacza 3 153 złote, co po uwzględnieniu VAT-u oznacza ok. 4 tys. zł dla klienta końcowego.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)