Google aktualizuje wygląd profili użytkowników

Google aktualizuje wygląd profili użytkowników

Wojciech Cybulski
03.03.2011 12:40

Jak możemy przeczytać na oficjalnym blogu Google poświęconym kwestiom społecznościowym, Profile Google przeszły właśnie gruntowną przebudowę i otrzymały całkowicie nowy wygląd.

Profile Google po raz pierwszy zostały wprowadzone dwa lata temu. Pozwalają one na stworzenie internetowej wizytówki, która dodatkowo może być powiązana z produktami i usługami Google. Dzięki profilom wyszukiwanie informacji o zwykłych użytkownikach Sieci stało się znacznie prostsze, gdyż wyszukiwarka Google uwzględnia je w wynikach wyszukiwania. Teraz profile otrzymały nowy wygląd, w niczym nie przypominający wcześniejszego szablonu usługi. Google wyeliminował chaotycznie zgromadzone informacje ze stron głównych wizytówek. Nowy wygląd profili jest stonowany i zawiera jedynie podstawowe informacje o użytkowniku. Wyeksponowano zdjęcie profilowe oraz całkowicie usunięto wpisy z Buzz, które zostały przeniesione do osobnej zakładki. Odwiedzający mają także dostęp do mapy prezentującej lokalizację użytkownika. Udostępnione zostały także linki do pozostałych usług powiązanych z daną osobą, takich jak blog czy konto w serwisie YouTube.

Aktualizacja wyglądu Profili Google jest już dostępna dla użytkowników. By uaktywnić nowy profil, wystarczy kliknąć w link „Edytuj Profil” dostępny po zalogowaniu na konto Google.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)