Google Allo już działa w przeglądarce, o ile to Chrome

Google Allo już działa w przeglądarce, o ile to Chrome

16.08.2017 11:09, aktual.: 16.08.2017 11:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google Allo można już używać na komputerze. Niezbyt popularny komunikator Google'a dorobił się webowej wersji, która niestety działa tylko w Google Chrome. Co więcej, by połączyć przeglądarkowego klienta z kontem, trzeba mieć aplikację dla Androida.

By skorzystać z Allo w Chromie, trzeba oczywiście zainstalować przeglądarkę Google'a, a następnie udać się na stronę g.co/alloforweb. Co ważne, nie trzeba logować się do konta Google, ale trzeba mieć telefon połączony z Internetem. Identyfikator Allo jest powiązany z numerem telefonu i by się połączyć, trzeba zeskanować kod QR w aplikacji na Androidzie (iOS dostanie tę możliwość później). Proces działa bez zarzutu, ale dla wielu użytkowników ograniczenia techniczne będą nie do przejścia.

Obraz

Instrukcja podana na stronie tłumaczy, gdzie znajdziemy odpowiednie polecenie skanowania kodów QR w aplikacji, z tą różnicą, że pozycja w menu nazywa się „Allo w Internecie”, a nie „Allo na komputer”. To jednak szczegół – łączenie przeglądarki z komunikatorem działa bez zarzutu. Podobnie jak w przypadku WhatsAppa, w aplikacji mobilnej Allo można też przejrzeć listę aktywnych sesji i ewentualnie odłączyć przeglądarkę na wybranym urządzeniu.

Google ma długą listę komunikatorów, które okazały się nieudanymi eksperymentami i Allo prawdopodobnie będzie można do nich dopisać. Webowa wersja Allo zawiera sporo jednoplatformowych rozwiązań i trudno powiedzieć, czy chodzi o wciągnięcie użytkowników do „ekosystemu” Google'a, czy raczej o zniechęcenie ich do korzystania z Allo.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Szkoda, bo komunikator ma sporo ciekawych możliwości, jak choćby nauka zwyczajów pisania. Dzięki temu na wiele wiadomości można odpowiedzieć jednym dotknięciem ekranu, gdyż aplikacja rozpozna kontekst i zaproponuje stosowną odpowiedź, a na podstawie lokalizacji pomoże znaleźć ciekawe miejsca w okolicy. Oczywiście sugestie będą coraz lepsze w miarę używania komunikatora, ale jeśli nie ma z kim porozmawiać, trudno oczekiwać cudów. Allo ma też możliwość wysyłania wiadomości znikających po określonym czasie.

Obraz

Na pewno nie można powiedzieć, że komunikator jest popularny. Nie ma oficjalnych statystyk użytkowania, ale z naszych obserwacji wynika, że korzystają z niego głównie osoby zainteresowane techniką i śledzące nowinki. W Google play Allo mieści się w przedziale 10-50 milionów pobrań, podczas gdy Duo, obsługujący rozmowy wideo, ma ich 10 razy więcej. Starszy i popularniejszy WhatsApp, działający na podobnej zasadzie, mieści się w przedziale 1-5 miliardów. W naszej bazie aplikacji Allo ma raptem ponad 500 pobrań, podczas gdy WhatsApp niebawem dobije do 150 tysięcy.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)