Google będzie strumieniować gry – w hity pograsz nawet na byle laptopie

Google będzie strumieniować gry – w hity pograsz nawet na byle laptopie07.02.2018 18:06
Google będzie strumieniować gry – w hity pograsz nawet na byle laptopie

Minęły czasy, kiedy do grania w najnowsze produkcje trzeba było inwestować w nową kartę graficzną, kolejne kości RAM czy nową generację konsoli. Coraz popularniejszy staje się streaming, dzięki któremu na wysokich detalach w nowe gry zagrać można nawet na laptopie ze zintegrowaną grafiką, gdyż obciążana jest infrastruktura dostawcy usługi. Nad własną propozycją, GeForce Now, pracuje NVIDIA, ale chętnych do dołączenia do wyścigu nie brakuje. Wśród nich znajdować ma się Google.

Jak donosi The Information, Google ma pracować nad nową usługą pod kryptonimem Yeti. Ma ona stanowić bezpośrednią konkurencję dla wspomnianego GeForce NOW czy Playstation Now. Niewykluczone, że pod kryptonimem Yeti kryje się także nowa konsola, która dołączy, obok smartfonów Pixel i Pixebooka, do portfolio urządzeń Made by Google. Wówczas do strumieniowania gier można byłoby wykorzystywać także własny protokół Google Cast i Chromecasty.

Yeti miałby umożliwiać wykorzystanie zdalnych zasobów, dzięki czemu zniknęłyby ograniczenia sprzętowe. Niestety, jak to bywa z Yetim, więcej wokół niego tajemnic, niż faktów. Nie wiemy na przykład nic o samych grach, czy wykorzystywanym systemie operacyjnym – trudno wszak liczyć, że swoją biblioteką z Shielda podzieli się NVIDIA. Czy będą to gry na Androida czy też na Windowsa? A może Google zaproponuje autorską platformę uruchomieniową dla gier, w centrum której będzie nowa konsola? Na odpowiedzi musimy czekać.

Dużą rolę w projekcie Yeti ma także odgrywać wirtualna rzeczywistość – nic dziwnego, Google znalazłoby nowe zastosowania dla gogli Daydream. Aktualnie Google ma prowadzić negocjacje z producentami gier. Mają to być najwięksi światowi gracze odpowiedzialni za tytuły AAA – usługa i ewentualna konsola więcej będzie miała zatem wspólnego z dokonaniami Sony czy Microsoftu niż z Nintendo. Czy to produkt Yeti okaże się wielkim wejściem Google do coraz bardziej intratnego świata gamingu?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)