Google chce skasować niepubliczne Profile

Google chce skasować niepubliczne Profile

07.07.2011 15:53, aktualizacja: 07.07.2011 16:26

Użytkowników Profili Google z ustawioną prywatnością czeka niebawem niemiła niespodzianka. Google chce usunąć te konta, która nie są dostępne publicznie.

Profile Google to funkcja umożliwiająca zarządzanie swoją tożsamością w Internecie. Użytkownicy mogą za ich pomocą informować innych internautów od swoich danych takich jak imię i nazwisko, e-mail czy nawet dane adresowe. Obecnie osoby korzystające z Gmaila czy Google Docs mogą określić swój profil jako prywatny, co zablokuje doń dostęp innych osób. Niedługo ulegnie to zmianie. Google planuje po 31 lipca wykasować prywatne profile, a pozostawić te dostępne publicznie, czyli przeważającą ich większość.

Powodem takiej strategii jest nowa społecznościowa usługa Google+, do której włączone mają być Profile Google. Twórca usługi chce, aby użytkownicy mieli jak najszerszą możliwość kontaktowania się z innymi internautami - stąd też wymóg upublicznienia swoich danych. Google nie jest wymagający, w ramach Profilu musimy jedynie podać swoje imię i nazwisko, a także płeć. Oczywiście, nikt nie będzie w stanie sprawdzić, czy nasze dane są prawdziwe. Z drugiej jednak strony obserwujemy mocne odejście od anonimowości w Internecie. Profile Google po raz pierwszy zostały wprowadzone dwa lata temu. Ostatnio zmiany w Profilach wprowadzono w marcu tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (109)