Google Chrome 37 na Androida z nowym designem i licznymi usprawnieniami

Google Chrome 37 na Androida z nowym designem i licznymi usprawnieniami
Tomek Kondrat

04.09.2014 18:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Material Design został zapowiedziany przez Google na konferencji I/O, która miała miejsce w San Francisco pod koniec czerwca. Od tego czasu gigant z Mountain View zaktualizował część swoich aplikacji do nowych standardów. Jednak ich największe produkty ciągle były budowane w oparciu o instrukcje Holo. Były, bo Google Chrome otrzymał aktualizację do wersji 37, która przynosi m.in. Material Design. Aplikację w wersji beta można było testować już od jakiegoś czasu, jednak Google w końcu zdecydowało się wydać wersję stabilną.

Nowa wersja Chrome'a dla Androida to nie tylko odmieniony interfejs, o którym bardzo dużo pisaliśmy w artykule o becie aplikacji. Programiści postanowili poprawić wiele błędów, które zostały wykryte od czasu wersji 36. Z nowości warto wspomnieć o zakładce trybu incognito, uproszczonym logowaniu się do konta Google'a oraz zwiększeniu wydajności samej aplikacji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Chrome jest kolejną aplikacją, która przeszła metamorfozę w ostatnich dniach. Nie tak dawno temu Google zaktualizował swojego klienta RSS – Wiadomości i Pogodę. Material Design jest również zauważalny w Arkuszach i Dokumentach Google'a.

Postępujące prace nad metamorfozami aplikacji mogą świadczyć o zbliżającej się premierze Androida L, który według portalu Android Police ma nosić nazwę kodową Lemon Meringue Pie. Jeżeli Google podąży ścieżką z ostatnich lat, to premiera powinna nastąpić w październiku lub listopadzie.

Tymczasem można poczuć namiastkę nowego systemu Kalifornijczyków, pobierając aplikację z tej lokalizacji. Plik jest podpisany najnowszym kluczem Google'a i nie powinien powodować błędów przy instalacji. W przypadku napotkania takowych zalecane jest ponowne zainstalowanie aplikacji.

W ciągu kilku najbliższych dni aktualizacja powinna trafić do Sklepu Google Play oraz naszej bazy programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)