Google Chrome: automatyczne otwieranie ZIP-ów i RAR-ów powróci. Zniknęło 8 miesięcy temu

Strona głównaGoogle Chrome: automatyczne otwieranie ZIP-ów i RAR-ów powróci. Zniknęło 8 miesięcy temu
25.11.2019 17:17
Google Chrome odzyska wyłączoną funkcję, fot. Oskar Ziomek
Google Chrome odzyska wyłączoną funkcję, fot. Oskar Ziomek
bDXDuauu

Do przeglądarki Google Chrome wróci opcja, za którą od miesięcy tęsknią niektórzy użytkownicy. Chodzi o możliwość automatycznego otwierania archiwów ZIP i RAR, co było możliwe jeszcze w Chrome 72 na początku bieżącego roku.

bDXDuatN

Głosy krytyki związane z wyłączeniem tej opcji pojawiają się w sieci od marca 2019 roku, kiedy użytkownikom udostępniono stabilnego Chrome'a 73. Przykładem może być wątek na stronie bugs.chromium.org, gdzie mówi się o zauważonym "niewiekim wzroście" zgłoszeń dotyczacych niedostępności opisywanej funkcji.

Obecnie możliwość automatycznego otwierania "plików tego typu" jest niedostępna w Google Chrome.
Obecnie możliwość automatycznego otwierania "plików tego typu" jest niedostępna w Google Chrome.

Automatyczne otwieranie plików danego typu zostało wyszarzone w menu kontekstowym na pasku pobierania, a w praktyce funkcja po prostu nie działała w przypadku archowów ZIP i RAR.

bDXDuatP

Jak sygnalizuje serwis TechDows, problem został w końcu wzięty przez twórców na tapet. Rozwiązanie jest już gotowe i opcja automatycznego otwierania archiwów powinna niedłuo znów działać. Zmiany zostały wprowadzone w Chromium, a do samego Chrome'a trafią wraz z kolejnymi aktualizacjami, po przetestowaniu w wydaniach Canary, Dev oraz Beta.

Przeglądarkę Google Chrome w wielu wersjach można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

bDXDuauL