Ciemny motyw w Chrome to za mało? Nowe opcje personalizacji dostępne do testów

Strona główna Aktualności
W Chrome można testować nowe ustawienia kolorów
W Chrome można testować nowe ustawienia kolorów

O autorze

Zmiana motywu w Google Chrome jest teraz dużo wygodniejsza niż wcześniej. Do testowego wydania Canary trafiły bowiem nowe opcje dostosowywania karty startowej, w których możliwy jest wybór tła (grafiki lub jednolitego koloru) oraz jednego z kilku motywów.

Na razie lista jest uboga, ale już teraz pozwala w prosty sposób zmienić wygląd przeglądarki. Nowe opcje dostępne są w Chrome Canary 77. To testowa wersja, którą możecie pobrać z naszego katalogu, na karcie Chrome'a zaglądając do menu Wszystkie wersje.

Opcje nie są jednak dostępne od razu. Konieczne jest ich aktywowanie poprzez modyfikację dwóch flag. By dostać się do ustawień eksperymentalnych, należy w polu adresu wpisać chrome://flags i zatwierdzić przyciskiem Enter. Teraz trzeba już tylko odszukać opcję Chrome colors menu oraz NTP customization menu version 2 – obydwie najprościej będzie znaleźć, wpisując w polu wyszukiwarki frazę customization.

Wartość obydwu flag należy zmienić na Enabled, a następnie ponownie uruchomić przeglądarkę. Od tego momentu, po otwarciu nowej, pustej karty, wygląd strony można modyfikować z poziomu nowego menu, dostępnego po kliknięciu przycisku Dostosuj w prawym, dolnym rogu ekranu.

Personalizacja nowej karty w Google Chrome

Opcje pozwalają wybrać kolor tła, sposób wyświetlania skrótów na nowej karcie oraz motyw. W przypadku tła do wyboru jest lista jednolitych kolorów oraz delikatnych gradientów lub zdjęcia – te w większości, o ile nie wszystkie, pokrywają się z ofertą w aplikacji Tapety dostępnej na Androida.

Korzystając z nowych ustawień należy mieć na uwadze, iż mamy do czynienia z wczesną wersją przeglądarki, a same opcje są funkcją eksperymentalną. Niestabilne działanie jest więc niewykluczone, co już teraz mogę potwierdzić – podczas prób zmiany tła lub motywu, w moim przypadku przeglądarka nie zawsze konsekwentnie reagowała na wskazania myszką.

Mimo to, nowe opcje można bez problemu testować. Poniżej kilka przykładowych kombinacji tła i motywu nowej karty, które można w ten sposób uzyskać:

Przeglądarka Google Chrome jest dostępna do pobrania z naszego katalogu aplikacji.

© dobreprogramy
s