Google Chrome odzyskał zamykanie "innych kart". Krytyka użytkowników poskutkowała

Google Chrome odzyskał zamykanie "innych kart". Krytyka użytkowników poskutkowała
19.11.2019 16:43
Do Chrome'a wraca wygodna opcja zamykania "innych kart", fot. Oskar Ziomek
Do Chrome'a wraca wygodna opcja zamykania "innych kart", fot. Oskar Ziomek

Google Chrome znowu pozwala wygodnie zamykać wszystkie nieużywane karty. Chodzi o opcję w menu kontekstowym, która stosunkowo niedawno zniknęła z przeglądarki. Teraz została przywrócona, bo jak się okazało, jest w zasadzie niezbędna.

Z przeglądarki Google Chrome zniknęły niedawno rzadko używane opcje z menu kontekstowego, które wyświetla się po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na pasku kart. Jedną z nich była możliwość "zamknięcia innych kart", czyli wszystkich poza obecnie aktywną. Ze statystyk wynikało, że korzystało z niej zaledwie kilka procent użytkowników. Usunięcie tej opcji nie zostało jednak ciepło przyjęte.

Zamykanie innych kart znów jest dostępne w menu kontekstowym w Google Chrome.
Zamykanie innych kart znów jest dostępne w menu kontekstowym w Google Chrome.

Do internetu trafiło sporo słów krytyki, a z czasem okazało się, że opcja nie tylko bywa przydatna, ale jest w zasadzie niezbędna. W Google Chrome 78.0.3904.108 znów jest dostępna, a twórcy z zespołu Chromium przyznali, że przywrócono ją po ponownej analizie problemu i kiedy zdano sobie sprawę, że wykorzystujący ją wcześniej użytkownicy w zasadzie stracili możliwość zamknięcia zbędnych kart jednym kliknięciem.

Problem może się wydawać błahy głównie dla osób otwierających dziennie co najwyżej kilka kart i rozpoczynających każdą sesję od nowa. Sytuacja wygląda jednak inaczej, kiedy kolejne uruchomienie przeglądarki skutkuje przywróceniem wcześniej używanych kart, zaś użytkownik ma tendencję do otwierania ich dziesiątek czy nawet setek, bo i takie przypadki podobno istnieją. Wówczas zamknięcie "innych kart" raz na jakiś czas bywa przydatne, a po ostatniej aktualizcji znów jest możliwe także w Google Chrome.

Warto przypomnieć, że Google Chrome 78 to kilka zmian w zakresie bezpieczeństwa oraz możliwość wyświetlania stron w ciemnych kolorach. O szczegółach można przeczytać w odrębnej publikacji.

Przeglądarkę Google Chrome w wielu wersjach można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)