Google Chrome odzyskał zamykanie "innych kart". Krytyka użytkowników poskutkowała

Google Chrome odzyskał zamykanie "innych kart". Krytyka użytkowników poskutkowała

Do Chrome'a wraca wygodna opcja zamykania "innych kart", fot. Oskar Ziomek
Do Chrome'a wraca wygodna opcja zamykania "innych kart", fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
19.11.2019 16:43, aktualizacja: 19.11.2019 20:37

Google Chrome znowu pozwala wygodnie zamykać wszystkie nieużywane karty. Chodzi o opcję w menu kontekstowym, która stosunkowo niedawno zniknęła z przeglądarki. Teraz została przywrócona, bo jak się okazało, jest w zasadzie niezbędna.

Z przeglądarki Google Chrome zniknęły niedawno rzadko używane opcje z menu kontekstowego, które wyświetla się po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na pasku kart. Jedną z nich była możliwość "zamknięcia innych kart", czyli wszystkich poza obecnie aktywną. Ze statystyk wynikało, że korzystało z niej zaledwie kilka procent użytkowników. Usunięcie tej opcji nie zostało jednak ciepło przyjęte.

Zamykanie innych kart znów jest dostępne w menu kontekstowym w Google Chrome.
Zamykanie innych kart znów jest dostępne w menu kontekstowym w Google Chrome.

Do internetu trafiło sporo słów krytyki, a z czasem okazało się, że opcja nie tylko bywa przydatna, ale jest w zasadzie niezbędna. W Google Chrome 78.0.3904.108 znów jest dostępna, a twórcy z zespołu Chromium przyznali, że przywrócono ją po ponownej analizie problemu i kiedy zdano sobie sprawę, że wykorzystujący ją wcześniej użytkownicy w zasadzie stracili możliwość zamknięcia zbędnych kart jednym kliknięciem.

Problem może się wydawać błahy głównie dla osób otwierających dziennie co najwyżej kilka kart i rozpoczynających każdą sesję od nowa. Sytuacja wygląda jednak inaczej, kiedy kolejne uruchomienie przeglądarki skutkuje przywróceniem wcześniej używanych kart, zaś użytkownik ma tendencję do otwierania ich dziesiątek czy nawet setek, bo i takie przypadki podobno istnieją. Wówczas zamknięcie "innych kart" raz na jakiś czas bywa przydatne, a po ostatniej aktualizcji znów jest możliwe także w Google Chrome.

Warto przypomnieć, że Google Chrome 78 to kilka zmian w zakresie bezpieczeństwa oraz możliwość wyświetlania stron w ciemnych kolorach. O szczegółach można przeczytać w odrębnej publikacji.

Przeglądarkę Google Chrome w wielu wersjach można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)