Google Chrome teraz także na Androida

Google Chrome teraz także na Androida

Redakcja
08.02.2012 10:25, aktualizacja: 08.02.2012 11:03

Jak możemy przeczytać na oficjalnym blogu Chromium, Google udostępnił właśnie testowe wydanie przeglądarki internetowej Chrome dla systemu Android.

O pracach nad portem Chrome'a dla Androida wiadomo było ponad pół roku temu, gdy zrezygnowano z utrzymywania odrębnej wersji silnika WebKit dla przeglądarki dla Androida. Później stopniowo kod związany z Androidem pojawiał się w kolejnych kompilacjach Chromium.

Chrome Beta dla Androida obsługuje najnowsze funkcje HTML5. Silnik przeglądarki radzi sobie między innymi ze sprzętowym wspomaganiem elementów canvas i odtwarzaniem materiałów wideo osadzonych za pomocą tagów. Warto wspomnieć o interfejsie użytkownika, który został zaprojektowany od nowa z myślą o ekranach dotykowych smartfonów i tabletów. Zamiast mnożyć elementy menu, deweloperzy postawili na kompleksową obsługę gestów, co dobrze ilustruje film demonstracyjny.

W przeglądarce znajdziemy także znany użytkownikom Chrome tryb incognito i zaawansowane ustawienia prywatności. Aplikacja pozwala także na synchronizację z Chrome działającym na komputerze. Synchronizowane mogą być karty, podpowiedzi odsyłające do często odwiedzanych stron i zakładki. Google udostępnił już deweloperom narzędzia pozwalające dopasować ich strony do przeglądania w Chrome przeznaczonym dla Androida. Mobilna przeglądarka w wersji dla tabletów ma wyglądać podobnie do wersji jaką znamy z komputerów PC. Aby zapobiec przypadkowemu wybraniu złego linku na obszar strony, w którym jest duże zagęszczenie tego typu elementów, Chrome w postaci lupy powiększy ten obszar, aby można było wybrać odpowiedni link.

Chrome Beta dla Androida jest dostępny bezpośrednio w Android Market. Przeglądarka może być zainstalowana na wszystkich smartfonach i tabletach działających pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Nie jest dostępna jednak dla użytkowników z Polski. Według blogu Google Polska, anglojęzyczna wersja Chrome będzie dostępna dla Polaków już wkrótce.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)