Google Docs za rok zastąpią Office - zapewnia Google

Google Docs za rok zastąpią Office - zapewnia Google

Redakcja
14.11.2009 14:25

David Girouard, prezes ds. segmentu przedsiębiorstw w Google dość odważnie stwierdził, że już za rok firmy będą zastanawiać się nad rezygnacją z pakietu Microsoft Office.

Miejsce jednego z czołowych produktów Microsoftu miałyby zająć Dokumenty Google. Korporacja z Mountain View stwierdza, że już wkrótce aplikacja ta będzie w stanie sprostać większości wymaganiom przedsiębiorstw. Na razie nie będziemy prosić ludzi, by pozbyli się pakietu Microsoft Office i korzystali z Dokumentów Google, ponieważ produkt ten nie jest jeszcze dojrzały – przyznaje otwarcie Girouard.

Zmienić ma to się jednak już w przyszłym roku, kiedy to firma wprowadzi do Dokumentów Google około trzydzieści do pięćdziesięciu poprawek. Aktualizacje mają zwiększyć ilość dostępnych funkcji i poprawić wydajność aplikacji.

Nie sądzę, że Microsoft Office całkowicie zniknie. Zamiast tego, wyspecjalizuje się w oferowaniu pracownikom biur oprogramowania, które zawiera zaawansowane funkcje - stwierdził Girouard. Według niego, Office dla większości ludzi jest narzędziem po prostu przeładowanym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)