Google dołącza do Open Screen Project

Google dołącza do Open Screen Project

Redakcja
05.10.2009 16:25, aktualizacja: 09.10.2009 09:41

Firma Google, na swoim oficjalnym blogu, poinformowała wczoraj o dołączeniu do projektu Open Screen Project prowadzonego przez Adobe. Przypomnijmy, że jego głównym zadaniem jest ułatwienie tworzenia bogatych aplikacji webowych korzystających z platformy Flash.

Inicjatywa znana pod nazwą Open Screen Project wystartowała niemal półtora roku temu, kiedy to spółka Adobe poinformowała o zamiarze udostępnienia specyfikacji formatu Flash (zarówno .swf, jak i .flv/.f4v) oraz usunięciu wszystkich restrykcji licencyjnych. Na początku tego roku o projekcie tym znów było głośno, głównie ze względu na otwarcie protokołu RTMP. Teraz natomiast, Open Screen Project zyskał potężnego sojusznika jakim niewątpliwie jest firma Google.

Po tylu latach dość bliskiej współpracy z firmą Adobe, jesteśmy niesłychanie szczęśliwi, że możemy dołączyć również do Open Screen Project. Zawsze wierzyliśmy, że otwarte platformy to prosta droga do postępu w Sieci i wsparcie tego projektu jest świetną metodą na przyspieszenie rozwoju. - czytamy na oficjalnym blogu firmy Google.

Obecnie wśród partnerów Open Screen Project znajdują się takie firmy jak BBC, CELL, NVIDIA, Intel, Nokia czy HTC.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)