Google Drive — 5GB za darmo za tydzień?

Google Drive — 5GB za darmo za tydzień?

17.04.2012 15:59

O Google Drive słyszymy już od kilku lat. Rychły start usługi wieszczono już dwa miesiące temu, ale do tej pory w zasadzie nie było wiadomo, czy ta usługa nie jest jedynie wymysłem dziennikarzy. Wygląda jednak na to, że TechCrunch dotarł do bardziej „namacalnych” dowodów na istnienie Google Drive.

TechCrunch opublikował zrzuty ekranu aplikacji do obsługi Google Drive dla OS X. John Biggs pobrał wersję 1.0.2891 aplikacji, która poinformowała go po uruchomieniu i zalogowaniu, że na jego koncie nie został jeszcze włączony Google Drive. To niepodważalny dowód na istnienie usługi, oraz na prowadzenie testów.

Nadal nie wiadomo kiedy Google Drive miałby być dostępny dla szerokiego grona użytkowników, ale TheNextWeb dotarł do sporej ilości informacji o usłudze. Dysk ma mieć pojemność 5GB i ma być dostępny pod adresem drive.google.com. Przestrzeń dyskowa ma być darmowa dla wszystkich użytkowników i można będzie ją odpłatnie powiększyć. Google Drive ma być widoczny jako foldery zarówno na systemie Windows, jak i OS X, i prawdopodobnie będzie zachowywał się jak Dropbox. TheNextWeb potwierdza również starszą plotkę o możliwości edycji dokumentów z poziomu aplikacji Google Drive.

Wszystko wskazuje na to, że dysk Google'a ruszy w przyszłym tygodniu, prawdopodobnie we wtorek, choć Google nie stroni od wprowadzania nowości również w środy. Pozostaje poczekać i przekonać się na własnej skórze ile warte są powyższe plotki.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)