Google Duplex trafi do Chrome'a. Czas na testy webowego asystenta nowej generacji

Google Duplex trafi do przeglądarki Google Chrome (Getty Images)
Google Duplex trafi do przeglądarki Google Chrome (Getty Images)
Oskar Ziomek

03.10.2019 18:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google Duplex trafi do przeglądarki Google Chrome. Tym samym rozpoczną się testy "webowego asystenta nowej generacji", jak zapowiedział go producent podczas konferencji Google I/O w maju bieżącego roku.

Chodzi o rozbudowaną wersję Asystenta Google, która wykorzystywana jest do automatyzacji niektórych zadań w smartfonie. Google Duplex został po raz pierwszy zapowiedziany w ubiegłym roku i już wtedy zrobił ogromne wrażenie.

Next Generation Google Assistant: Demo 2 at Google I/O 2019

Podczas prezentacji pokazano, jak oprogramowanie jest w stanie w imieniu użytkownika zadzwonić do restauracji, by zarezerwować stolik. Od tamtego czasu funkcja pojawiła się w pierwszych urządzeniach w Stanach Zjednoczonych.

Teraz Google idzie o krok dalej. Zgodnie z zapowiedzią podczas Google I/O 2019, Duplex trafi "do internetu". Użytkownicy Chrome'a na Androidzie będą więc mogli korzystać z Asystenta także do działań związanych z przeszukiwaniem sieci. Jako przykład podawana jest opcja rezerwacji samochodu w wypożyczalni.

Google podaje, że Duplex trafi do przeglądarki jeszcze w tym roku. Opcja będzie dostępna na Androidzie dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, którzy korzystają z Asystenta w języku angielskim. Automat pozwoli na początek zamawiać bilety do kina i rezerwować pojazdy w wypożyczalniach.

Przeglądarkę Google Chrome w wersjach na różne platformy można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)