Google Earth wkracza na telefony z systemem Android

Google Earth wkracza na telefony z systemem Android

Redakcja
06.01.2010 16:43

Przy okazji prezentacji telefonu Nexus One, pracownicy firmy Google zdradzili również nieco informacji na temat udostępnienia aplikacji Google Earth na telefony z systemem operacyjnym Android.

Już niedługo program ten będzie dostępny do pobrania ze sklepu Android Market. Jak informuje serwis Gizmodo, Google Earth trafi na telefony Android razem z kilkoma nowymi funkcjami. Najciekawszą z nich jest wyszukiwanie głosowe (wystarczy jedynie wypowiedzieć nazwę miejsca, które ma zostać wskazane przez aplikację, a ta automatycznie odszuka je na mapie). Reszta nowych opcji utrzymywana jest na razie w tajemnicy, jednak użytkownicy korzystający z OS-a firmy Google będą się mogli o nich przekonać już wkrótce.

Zastanawiać może jedynie fakt, czemu tak późno jedna z bardziej popularnych aplikacji stworzonych przez firmę z Mountain View trafia na system Android. Wszak od dłuższego czasu program ten jest dostępny na telefon iPhone. Problem został już jednak rozwiązany i pozostaje jedynie czekać na oficjalną premierę Google Earth na mobilny OS wyprodukowany przez Google.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)