Google Fit na straży noworocznych postanowień: podejmij wyzwanie, by szybciej osiągnąć cel

Google Fit na straży noworocznych postanowień: podejmij wyzwanie, by szybciej osiągnąć cel

Aplikacja Google Fit pomoże zrealizować noworoczne postanowienia związane z aktywnością fizyczną
Aplikacja Google Fit pomoże zrealizować noworoczne postanowienia związane z aktywnością fizyczną
Oskar Ziomek
28.12.2018 12:30

Po okresie świątecznym nadszedł czas na noworoczne postanowienia. Te nierzadko mogą być związane z aktywnością fizyczną, na co zwrócono uwagę między innymi w Google. Aby pomóc w ich realizacji, użytkownicy aplikacji Google Fit, która mierzy codzienną aktywność, mogą zgłaszać chęć podjęcia styczniowego wyzwania. Aplikacja będzie na bieżąco przydzielać punkty za realizację kolejnych etapów i kibicować użytkownikowi, by mógł szybciej zrealizować wyznaczony sobie cel.

O szczegółach można przeczytać na Blogu Google, gdzie opis całego przedsięwzięcia podzielono na cztery główne etapy. By podjąć wyzwanie należy w pierwszej kolejności uruchomić aplikację Google Fit na smartfonie i tam zdecydować się na rejestrację. Właściwy komunikat można łatwo znaleźć na głównym ekranie w programie, zaś sama rejestracja to jedynie potwierdzenie chęci podjęcia wyzwania za pomocą jednego przycisku. Na tę chwilę nie jest konieczne podawanie żadnych dodatkowych danych. Google deklaruje, że kiedy wyzwanie się rozpocznie (a będzie to pierwszego stycznia), użytkownik zostanie o tym dodatkowo poinformowany.

  • Komunikat o dostępnym wyzwaniu jest widoczny na głównym ekranie w aplikacji.
  • Aby podjąć wyzwanie wystarczy użyć przycisku. Nie ma konieczności podawania dodatkowych danych.
[1/2] Komunikat o dostępnym wyzwaniu jest widoczny na głównym ekranie w aplikacji.

Wyzwanie będzie trwało 30 dni. Podczas tego okresu użytkownik będzie zdobywać punkty za każdą aktywność fizyczną. Mniej wymagające aktywności, takie jak spacery, będą nagradzane jednym punktem za każdą minutę, zaś te wymagające większego wysiłku (a mowa na przykład o bieganiu) poskutkują naliczaniem dwóch punktów za każdą minutę. Zdobycie 150 punktów tygodniowo będzie jednoznaczne ze spełnieniem zaleceń Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego (AHA) oraz WHO związanych z zapobieganiem chorób serca, poprawą jakości snu i ogólnego samopoczucia.

Dalej nie pozostaje już nic innego, jak tylko zacząć się ruszać. Google podpowiada, żeby aby szybko zdobyć wiele punktów warto odśnieżyć sąsiadowi podjazd, czy wybrać się z dziećmi na sanki (choć w obliczu aktualnej pogody w większości Polski te propozycje może być trudno zrealizować). Co ciekawe, aby zachęcić użytkowników do częstszego ruchu, Google zapowiada możliwość śledzenia postępów 36 wpływowych osób z 9 krajów, z którzy również podejmą wyzwanie. Aby być na bieżąco z informacjami związanymi z całą akcją, producent zaleca zapamiętać hasztag #GetFitWithGoogle i korzystać z niego podczas wyszukiwania treści w serwisie Instagram i YouTube.

Aplikacja Google Fit na smartfony z Androidem jest dostępna do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)