r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Fit

Strona główna Android Zdrowie i aktywność Monitorowanie aktywności

Google Fit to aplikacja, która ma pomagać w planowaniu codziennego treningu i aktywności fizycznej. Dzięki niej użytkownik może w prosty, w pełni automatyczny sposób rejestrować kroki, czas i dystans przebyty w czasie biegania, a także w trakcie jazdy rowerem. Aplikacja cechuje się prostotą obsługi.

Galeria programu

Aplikacja jest gotowa do pracy zaraz po zainstalowaniu i pierwszym uruchomieniu. Działa ona w sposób niewidoczny dla użytkownika, korzysta z możliwości sprzętu i np. zapisuje liczbę wykonanych kroków. Domyślnie przyjmuje ona codzienny trening trwający okrągłe 60 minut. Po całym dniu użytkownik może w niej sprawdzić, co zostało zarejestrowane: minuty marszu, poświęcone bieganiu, a także jeździe na rowerze. Fit udostępnia ponadto wykresy aktywności, zarówno zbiorcze, jak i z podziałem na poszczególne rodzaje aktywności fizycznej. Zawierają one dane z ostatniego dnia, tygodnia lub całego miesiąca. Oprócz czasu aktywności mogą wyświetlać również liczbę wykonanych kroków (o ile urządzenie posiada krokomierz).

Program wspiera także inne czujniki, może na wykresach wyświetlać tętno użytkownika. Możliwe jest samodzielne dodanie aktywności, która nie może być zarejestrowana automatycznie. W takim przypadku to użytkownik określa dzień, godzinę rozpoczęcia, a także czas trwania treningu. Osoba korzystająca z Google Fit może także określić swój wzrost i wagę, a następnie ją aktualizować, aby wiedzieć, jak zmieniała się ona w czasie. Ustawienia aplikacji pozwalają na określanie jednostek (np. energia w kaloriach lub kilodżulach), włączanie automatycznego wykrywania aktywności, a także konfigurację powiadomień i łączenie z innymi aplikacjami.

Aplikacja Google Fit nie stanowi konkurencji dla Endomondo – nie oferuje tyle funkcji, nie pozwala również na zapisywanie przebytej w czasie treningu trasy (konieczne jest dodatkowe używanie np. aplikacji Moje trasy). Z drugiej strony, prostota, oraz w pełni automatyczne działanie powoduje, że dla wielu osób Fit może być rozwiązaniem w zupełności wystarczającym. Program jest udostępniany za darmo, w pełnej, polskiej wersji językowej.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Śledzenie aktywności także na większym ekranie: Google Fit dostępne w przeglądarce

5
OPROGRAMOWANIE 04.07.2016 | Maciej Olanicki

Sporo pracy w ostatnim czasie Google wkłada w doskonalenie przeglądarkowych wersji swoich usług. Pisaliśmy już o ważnych zmianach w serwisie z darmowymi czcionkami, a także uruchomieniu serwisu My Activity, gdzie śledzić można wszelkiej maści dane wprowadzane do usług korporacji. Dziś Google uruchomiło przeglądarkową wersję usługi, dzięki której śledzić można własną aktywność fizyczną, czyli Google Fit. Pod koniec czerwca aplikacja mobilna Google Fit zyskała zaktualizowany interfejs. Google postawiło na doceniane choćby w Kalendarzu, atrakcyjnie prezentujące się grafiki, często dobierane…

Xiaomi Mi Band 2: test solidnej smartopaski nie tylko dla sportowców

106
SPRZĘT 27.06.2016 | Łukasz Maślanka

Na rynku mamy istny zalew smartzegarków. Urządzenia tego typu dzisiaj produkuje większość liczących się firm technologicznych, od Apple i Samsunga, przez LG i Huawei aż po inne marki, np. Withings. Chińczycy z Xiaomi w tej rywalizacji idą własną drogą i stawiają na inteligentne opaski: mniej spektakularne niż większość inteligentnych zegarków, wyposażone w mniejszą liczbę narzędzi, za to proste i przede wszystkim przydatne w codziennym zastosowaniu. Ich najnowszy produkt, czyli MiBand 2, ma wszelkie szanse na to, by pójść w ślady swojej poprzedniczki: opaski Mi Band pierwszej generacji i stać…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.