Google Glass wracają? Okulary po ponad 2 latach dostały aktualizację

Google Glass wracają? Okulary po ponad 2 latach dostały aktualizację

Google Glass wracają? Okulary po ponad 2 latach dostały aktualizację
22.06.2017 13:25

Najbardziej rozpoznawalne smartokulary najwyraźniej wracają i to w usprawnionej wersji. Google Glass pierwszy raz od prawie trzech lat otrzymały aktualizację oprogramowania, która oprócz wyeliminowania błędów i poprawek, przynosi nowe funkcje. Wydanie aktualizacji sugeruje, że Google planuje dać swoim okularom drugie życie.

Google Glass szybko stały się hitem medialnym, ale na pewno nie sprzedażowym. Po początkowych zachwytach, a nawet zakupie tych okularów przez drogówkę w Dubaju, wszyscy zaczęli zastanawiać się nad prywatnością i zaczęły pojawiać się kontrowersje. Google zakazało prac nad aplikacjami o treściach seksualnych, ktoś oberwał za ich publiczne noszenie, a kolejne restauracje po prostu zakazywały wstępu klientom, którzy uważali, że w dobrym guście jest chodzić z kamerą wideo na głowie.

Ponad dwa lata temu pisaliśmy, że lata starań poszły na marne – nagle zakończona została sprzedaż Google Glass. Google poinformowało wówczas, że wycofanie okularów nie oznacza końca projektu i firma wciąż zamierza wprowadzać na rynek sprzęt tego typu, nie podane zostały jednak żadne konkrety. Po pól roku pojawiły się doniesienia o nowej wersji Google Glass z wydajniejszą specyfikacją. Jednak potem zrobiło się wyjątkowo cicho, aż do teraz, gdy kontrowersyjne urządzenie najwidoczniej wraca.

350201440587048897

Nowa wersja oprogramowania Google Glass została nazwana XE23. Jak wspomnieliśmy na wstępie – prócz wyeliminowania błędów i poprawek, przynosi ona nowe funkcje. Okulary możemy sparować z klawiaturami i myszkami przez Bluetooth. Jak pisze Android Police, po zainstalowaniu aktualizacji i ponownym uruchomieniu okularów, pojawi się kursor podłączonej myszki.

Zaktualizowana została również aplikacja MyGlass, która umożliwia podłączenie okularów ze smartfonem z Androidem. Ostatnia wersja aplikacji wydana była jeszcze na Androida 4.2. Aktualizacja przynosi teraz lepsze wsparcie dla Androida 5.1 i nowszych wydań. Ponadto pojawiła się funkcja pozwalająca synchronizować powiadomienia, podobnie jak ma to miejsce w Android Wear.

Wydanie nowych wersji oprogramowania pod długiej przerwie sugeruje, że Google Glass faktycznie wracają. Czyżby Google szykowało się do premiery drugiej generacji tego urządzenia?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)