Google Glass wracają? Okulary po ponad 2 latach dostały aktualizację

Google Glass wracają? Okulary po ponad 2 latach dostały aktualizację22.06.2017 13:25
Google Glass wracają? Okulary po ponad 2 latach dostały aktualizację

Najbardziej rozpoznawalne smartokulary najwyraźniej wracają i to w usprawnionej wersji. Google Glass pierwszy raz od prawie trzech lat otrzymały aktualizację oprogramowania, która oprócz wyeliminowania błędów i poprawek, przynosi nowe funkcje. Wydanie aktualizacji sugeruje, że Google planuje dać swoim okularom drugie życie.

Google Glass szybko stały się hitem medialnym, ale na pewno nie sprzedażowym. Po początkowych zachwytach, a nawet zakupie tych okularów przez drogówkę w Dubaju, wszyscy zaczęli zastanawiać się nad prywatnością i zaczęły pojawiać się kontrowersje. Google zakazało prac nad aplikacjami o treściach seksualnych, ktoś oberwał za ich publiczne noszenie, a kolejne restauracje po prostu zakazywały wstępu klientom, którzy uważali, że w dobrym guście jest chodzić z kamerą wideo na głowie.

Ponad dwa lata temu pisaliśmy, że lata starań poszły na marne – nagle zakończona została sprzedaż Google Glass. Google poinformowało wówczas, że wycofanie okularów nie oznacza końca projektu i firma wciąż zamierza wprowadzać na rynek sprzęt tego typu, nie podane zostały jednak żadne konkrety. Po pól roku pojawiły się doniesienia o nowej wersji Google Glass z wydajniejszą specyfikacją. Jednak potem zrobiło się wyjątkowo cicho, aż do teraz, gdy kontrowersyjne urządzenie najwidoczniej wraca.

350201440587048897

Nowa wersja oprogramowania Google Glass została nazwana XE23. Jak wspomnieliśmy na wstępie – prócz wyeliminowania błędów i poprawek, przynosi ona nowe funkcje. Okulary możemy sparować z klawiaturami i myszkami przez Bluetooth. Jak pisze Android Police, po zainstalowaniu aktualizacji i ponownym uruchomieniu okularów, pojawi się kursor podłączonej myszki.

Zaktualizowana została również aplikacja MyGlass, która umożliwia podłączenie okularów ze smartfonem z Androidem. Ostatnia wersja aplikacji wydana była jeszcze na Androida 4.2. Aktualizacja przynosi teraz lepsze wsparcie dla Androida 5.1 i nowszych wydań. Ponadto pojawiła się funkcja pozwalająca synchronizować powiadomienia, podobnie jak ma to miejsce w Android Wear.

Wydanie nowych wersji oprogramowania pod długiej przerwie sugeruje, że Google Glass faktycznie wracają. Czyżby Google szykowało się do premiery drugiej generacji tego urządzenia?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)