Google Glass wróciły z wydajniejszym procesorem i lepszym akumulatorem

Google Glass wróciły z wydajniejszym procesorem i lepszym akumulatorem

Google Glass wróciły z wydajniejszym procesorem i lepszym akumulatorem
18.07.2017 17:32

Miesiąc temu pojawiły się informacje o powrocie wzbudzających kontrowersje smartokularów. Google Glass otrzymały wówczas aktualizację oprogramowania, pierwszą od prawie trzech lat. Sugerowała ona powrót projektu i możliwe pojawienie się nowej wersji urządzenia. Faktycznie, eksperymentalny dział X firmy Alphabet ujawnił dzisiaj nową wersję smartokularów, adresowaną klientom biznesowy. Powitajcie nowe Google Glass Enterprise Edition.

Pierwsza generacja Google Glass stała się prawdziwym hitem, nie sprzedażowym, ale medialnym. Cały świat IT spoglądał na nowe, innowacyjne urządzenie Google z dużym zainteresowaniem. Niektórzy widzieli w tym przyszłość, w której będziemy mieli do czynienia z rozszerzoną rzeczywistością. Inni postrzegali Google Glass jako koniec prywatności – niektóre restauracje zakazywały wstępu klientom, którzy nosili okulary Google. Kontrowersji pojawiło się coraz więcej, a nagle zakończona w 2015 roku sprzedaż, sugerowała, że to koniec Google Glass. Jednakże wówczas Google informowało, że wycofanie, to nie koniec, tylko krótka przerwa.

Obraz

Dziś słowa Google zostały potwierdzone – Google Glass wróciły, wydajniejsze i z akumulatorem mającym zapewnić dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. Nowa kamera ma teraz 8 MP, wcześniejsza oferowała 5 MP. Usprawniono również moduł Wi-Fi, który ma działać szybciej i zapewniać bardziej niezawodne połączenie. We wnętrzu znalazł się również szybszy procesor Intel Atom. Jay Kothari z Google wspomina, że udoskonalona została także konstrukcja, co odczujemy podczas długotrwałego noszenia okularów, ma być wygodniej.

Jay Kothari wspomina, że dla Google jest teraz ważna współpraca z klientami biznesowymi, bo to dla nich skierowane są Google Glass Enterprise Edition. Zespół odpowiedzialny za Google Glass współpracuje już z działem Google Cloud i partnerami, co ma pomóc w pełnym wykorzystaniu smartokularów w różnych sektorach biznesowych.

Obraz

Google w ciągu ostatnich dwóch lat współpracowało z ponad 30 ekspertami, co pozwoliło dostosować okulary do biznesowego odbiorcy. Z Google Glass już teraz korzysta ponad 50 firm, w tym DHL, Boeing czy Volkswagen.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)