Google i Levi's pracują nad „inteligentną” kurtką

Google i Levi's pracują nad „inteligentną” kurtką

Google i Levi's pracują nad „inteligentną” kurtką
20.05.2016 21:52, aktualizacja: 21.05.2016 10:36

Wokół Google I/O wciąż panuje gorąca atmosfera, ale wróćmy na chwilę do zeszłorocznej edycji. Jednym z zaprezentowanych wtedy projektów był Jacquard. To inteligentny materiał, opracowany przez Google i Levi's – znanego na całym świecie producenta odzieży. Materiał ma sprawić, że dowolna część garderoby będzie mogła łączyć się z Siecią. Niebawem będzie można kupić kurtkę z tego materiału.

Największą zaletą inteligentnej kurtki z materiału Jacquard jest to, że wygląda jak zwykła kurtka z dżinsu Levi's. To tylko pozory. Kurtka pozwoli noszącemu odbierać połączenia telefoniczne, sterować nawigacją, odtwarzaniem muzyki i wiele innych.

Levi's® Commuter™ x Jacquard by Google Trucker Jacket

Przewodzący materiał zamienia mankiet w powierzchnię czułą na dotyk, na której można wykonywać gesty sterujące aplikacjami. Stworzenie takiego rozwiązania było możliwe dzięki partnerom producenta dżinsów, którzy opracowali sposób na połączenie włókien z metalami w nici, która jest podstawą projektu – przewodzi prąd, a przy tym jest nie do odróżnienia od zwykłej nitki z bawełny czy poliestru. Wplecenie jej w materiał pozwala tworzyć powierzchnie reagujące na dotyk. Można na przykład przejść do kolejnej piosenki po prostu przesuwając palcami po mankiecie, stuknąć by zatrzymać odtwarzanie i tym podobne.

Obraz

Google i Levi's twierdzą, że kurtka to idealne rozwiązanie dla poruszających się w miejskiej dżungli, na przykład rowerzystów, którzy muszą ciągle zwracać uwagę na drogę. Tą metodą mogą bardzo łatwo i bezpiecznie sterować swoimi aplikacjami. Przynajmniej taką nadzieję mają twórcy kurtki, bo na razie nie wiadomo, jak to rozwiązanie będzie sprawdzać się w praktyce. To jednak bardzo ciekawy kierunek rozwoju urządzeń ubieralnych i warto go obserwować.

Pierwsza partia kurtek z materiału Jacquard będzie w sklepach wiosną przyszłego roku, jesienią zaczną się szersze testy. Na razie nie wiadomo ile będą kosztować takie ubrania. Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwszy eksperyment Levi's z nowym materiałem. Producent ma na koncie pierwsze ubrania wykonane w całości z odzyskanej bawełny.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)