Google I/O: Samsug Galaxy S4 w wersji z czystym Androidem zamiast nowych Nexusów

Marcin Wilk

16.05.2013 14:14, aktual.: 17.05.2013 08:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trwająca obecnie 3-dniowa konferencja Google I/O wyjaśniła kwestie sprzętowe związane z nowymi urządzeniami z rodziny Nexus. Wiadomo już, że nie zobaczymy ani nowego tabletu, ani następcy udanego (choć kruchego) Nexusa 4. W zamian Google zaskoczył uczestników i pokazał prezentację najpopularniejszego obecnie smartfona Samung Galaxy S4 w wersji specjalnej, z czystym, pozbawionym nakładek, najnowszym Androidem.

Samsunga Galaxy S4 nie trzeba przedstawiać. Jest to obecnie najpopularniejszy i najszybciej sprzedający się flagowiec na rynku. Koreański producent chwali się, że do tej pory żaden z poprzedników nie osiągnął takich wyników — zaledwie w ciągu czterech dni zakupiono S4 w 4 milionach egzemplarzy. Poprzednicy, Galaxy S, Galaxy SII i Galaxy SIII potrzebowali kolejno 85, 55 i 21 dni, żeby osiągnąć pułap 3 milionów. Producent szacuje, że do końca maja najnowszy Galaxy trafi do 10 milionów użytkowników.

Obraz

Pojawienie się specjalnej, googlowej edycji, może te wyniki tylko poprawić. Samsung z czystym Androidem, którego podczas aktualizacji nie hamują nakładki i tryliony aplikacji dodawanych od producenta, w oczach wielu użytkowników zyskuje na atrakcyjności. Dodatkowo, Galaxy S4, w przeciwieństwie do nowszych Nexusów, nie będzie miał ograniczeń w postaci braku czytnika kart pamięci, czy też baterii, której nie można we własnym zakresie wymienić (w kwestii Nexusa 4 sprawa jest dyskusyjna). Z tych powodów nową wersją smartfona zainteresują się również zwolennicy serii Nexus, którzy często o tych niedogodnościach wspominali, jak również osoby niezadowolone z działania nakładek Samsunga.

Na konferencji poinformowano również, że nowa wersja Samsunga, będzie miała fabrycznie odblokowany bootloader, co z pewnością będzie znaczące zarówno dla deweloperów jak i miłośników „gotowania” ROM-ów.

Rozpoczęcie sprzedaży za pośrednictwem Google Play ma się rozpocząć już 26 czerwca w cenie 649 dolarów. Czy trafi do Polski, na razie nie wiadomo, ale z pewnością nie będzie można go kupić za pośrednictwem oficjalnego sklepu Google'a.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (26)
Zobacz także