Google Instant dla smartfonów dostępny dla wszystkich

Wojciech Cybulski

10.12.2010 09:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Usługa Google Instant dla systemów Android i iOS jest już dostępna w kilkudziesięciu wersjach językowych - poinformowała na swoim blogu firma Google.

Przypomnijmy, że Google Instant umożliwia dynamiczne aktualizowanie wyników wyszukiwania oraz przewidywanie, czego szukamy. Usługa sugeruje użytkownikowi kilka propozycji zapytań, co często znacząco przyspiesza proces dotarcia do pożądanych treści. Początkowo z nowego rozwiązania można było korzystać na wybranych przeglądarkach w systemie Windows i Mac OS X. Na początku listopada Google Instant zadebiutował na smartfonach - był jednak dostępny wyłącznie w angielskojęzycznej wersji językowej i miał status beta. Google obiecał wówczas, że usługa z czasem będzie dostępna dla internautów z pozostałych krajów i tak też się stało.

Z opublikowanej właśnie wersji Google Instant mogą korzystać posiadacze smartfonów w 40 krajach na całym świecie. Usługa wyświetla dynamiczne wyniki i przewiduje zapytania w 28 językach. By z niej skorzystać, wystarczy wejść przy pomocy przeglądarki telefonu na stronę google.com i kliknąć w link aktywujący nową funkcję. Google Instant współpracuje ze wszystkimi smartfonami działającymi pod kontrolą Androida w wersji 2.2 lub nowszej oraz iOS w wersji 4.0 lub nowszej. Google nie wyklucza, że w przyszłości rozwiązanie wzbogaci się o obsługę kolejnych języków.

Google Instant po raz pierwszy został udostępniony we wrześniu tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)