Google jak lustro. Czego Polacy szukali w Internecie w 2015 roku?

Google jak lustro. Czego Polacy szukali w Internecie w 2015 roku?03.01.2016 16:23
Google jak lustro. Czego Polacy szukali w Internecie w 2015 roku?
Łukasz Maślanka

Rok 2015 już za nami. Przez pierwsze tygodnie nowego 2016 możemy spodziewać się wszelkich podsumowań, analiz i omówienia wydarzeń, które w poprzednich miesiącach budziły najwięcej emocji. Jak co roku, takie zestawienie trendów – w oparciu o dane z wyszukiwarki – przygotowało też Google.

Rozrywka, polityka i sport – te tematy najbardziej interesowały Polaków w dobiegającym końca 2015 r. Najczęściej wyszukiwaliśmy informacji o Eurowizji 2015, o rozdaniu filmowych Oscarów i o wyborach prezydenckich. Uwagę Polaków przykuł także Konkurs Chopinowski i październikowe wybory parlamentarne. W pierwszej dziesiątce wydarzeń, o które Polacy najczęściej pytali Google, nie mogło też zabraknąć tych ze świata sportu: meczów piłkarzy polskiej reprezentacji z Irlandią oraz Gruzją w eliminacjach Mistrzostw Europy 2016 oraz siatkarskiego Pucharu Świata.

Królem Google w Polsce 2015 r. został nowy prezydent naszego kraju, Andrzej Duda, który w maju w wyborczej walce pokonał pełniącego wcześniej tę funkcję Bronisława Komorowskiego. To właśnie o prezydenta Dudę internauci najczęściej pytali wyszukiwarkę. Co ciekawe, Polacy chcieli wiedzieć więcej także o... córce prezydenta, Kindze Dudzie, która zajęła 9. miejsce na liście osób, o której najczęściej pytaliśmy Google. Drugie miejsce na podium w kategorii „Ludzie” zajęła Barbara Sienkiewicz (aktorka, która w wieku 60 lat urodziła bliźniaki), a trzecie zmarły dziennikarz i krytyk muzyczny Robert Leszczyński. Często szukaliśmy w Google informacji o innych znanych Polakach, których pożegnaliśmy w 2015 r.: aktorce Agnieszce Kotlarskiej, biznesmenie Janie Kulczyku oraz reżyserze filmowym Marcinie Wronie.

Google to prawdziwa kopalnia danych na temat tego, co interesuje miliony ludzi na całym świecie. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o tym, czego w 2015 r. najczęściej szukano w Internecie w skali całego świata, zajrzyjcie na tę stronę. Zobaczcie też przygotowane przez Google filmowe podsumowanie globalnych trendów minionego roku. [yt="https://youtu.be/q7o7R5BgWDY]Najpopularniejsze hasła w polskim Google w 2015 roku:1. 50 twarzy Greya 2. Librus Synergia 3. Agar.io 4. Loteria paragonowa 5. Wspaniałe Stulecie 6. Andrzej Duda 7. Barszcz Sosnowskiego 8. Szybcy i Wściekli 79. Eurowizja 10. Barbara SienkiewiczNajpopularniejsi Polacy w Google w 2015 roku:1. Andrzej Duda 2. Barbara Sienkiewicz 3. Robert Leszczyński4. Magdalena Ogórek 5. Paweł Kukiz 6. Kamil Durczok 7. Jan Kulczyk 8. Agnieszka Kotlarska 9. Kinga Duda 10. Marcin WronaNajważniejsze wydarzenia w Polsce w 2015 roku wg Google:1. Eurowizja 2. Oscary 3. Wybory prezydenckie 4. Konkurs Chopinowski 5. Wybory do Sejmu 6. Woodstock 7. Debata prezydencka 8. Mecz Polska Irlandia 9. Puchar Świata siatkówka 10. Mecz Polska Gruzja

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (11)