Google Jamboard: 55-calowa tablica multimedialna z rozdzielczością 4K

Strona głównaGoogle Jamboard: 55-calowa tablica multimedialna z rozdzielczością 4K
23.05.2017 19:55
Google Jamboard: 55-calowa tablica multimedialna z rozdzielczością 4K

Google właśnie powiększyło swoje portfolio sprzętowe. Zaprezentowano dziś Jamboard – tablicę multimedialną, kierowaną przede wszystkim do biur. Urządzenie posiada 55-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 4K, co stawia je w jednym z rzędzie z Surface Hubem.

Tablica wyposażona jest w gniazdo HDMI, USB-C, dwa gniazda USB 3.0, gniazdo ethernetowe oraz wyjście SPDIF. Google chwali się jednak, że do rozpoczęcia korzystania z Jamboard wystarczy podłączenie tablicy do prądu: oferuje bowiem połączenie z Wi-Fi w standardzie 802.11ac z dwukanałowym MIMO oraz moduł NFC.

This is Jamboard

W kolorowej, i wyglądającej dość dziecinnie, obudowie znalazła się płytka Jetson TX1 Nvidii, która odpowiadać będzie za przetwarzanie dotyku na ogromnym wyświetlaczu o dużej rozdzielczości. Drugim partnerem Google, który przyczynił się do rozwoju Jamboard było BenQ.

Najważniejszym zadaniem, jakiemu sprostać musi firmware, jest bezproblemowa obsługa wszystkich usług Google, na czele z biurowymi. Jamboard nie tylko pozwoli na obsługę pakietu biurowego Google, ale także rozpozna narysowane odręcznie obiekty i udoskonali je. Obsługiwany będzie oczywiście protokół Cast.

350200249371289537

Użytkownicy Jamboard będą mogli także korzystać z aplikacji ułatwiającej obsługę urządzenia. Za zestaw składający się z tablicy, dwóch rysików i gumki trzeba będzie zapłacić 5 tysięcy dolarów, czyli ponad 18 tys. złotych. Google chce także 600 dolarów rocznie za wsparcie techniczne.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)