Google: lista najpopularniejszych fraz. Czego Polacy szukali w 2021 roku?

Google: lista najpopularniejszych fraz. Czego Polacy szukali w 2021 roku?

Wyszukiwarka Google
Wyszukiwarka Google
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images | NurPhoto
Karolina Kowasz
08.12.2021 09:00

Jak co roku Google zaprezentowało listy haseł najszybciej zyskujących na popularności. W ramach zestawienia "Rok w wyszukiwarce Google" możemy dowiedzieć się, co interesowało internautów i internautki w Polsce i na świecie w ciągu 2021 roku.

Internauci i internautki w 2021 roku zadawali wiele pytań za pomocą wyszukiwarki Google. Wiele z nich dotyczyło panującej pandemii - pierwsze miejsce w zapytaniach "jak" zajęło jak zapisać się na szczepienie, za to na piątym znalazła się fraza jak pobrać paszport covidowy. To jednak nie wszystko.

Najważniejsze wyszukiwane hasła

Fani sportu na pewno nie będą zaskoczeni, że najpopularniejszą tematyką w 2021 roku okazała się piłka nożna. Hasło Euro 2020 znalazło się na pierwszym miejscu głównej listy podsumowania. Na świecie wyszukiwano także hasła związane z koszykówką (NBA) czy rozgrywkami w krykieta (T20 World Cup).

Najszybciej zyskujące na popularności hasła
Najszybciej zyskujące na popularności hasła© Google

W TOP 10 wyszukiwanych fraz pojawili się Krzysztof Krawczyk i Kamil Durczok – obaj niespodziewanie odeszli w tym roku. Polaków interesowały również hasła związane ze zdrowiem i szczepieniami: pacjent gov (4. miejsce) oraz loteria szczepionkowa (7. miejsce). Koreańska produkcja Squid Game, która podbiła internet, w naszym kraju uplasowała się na szóstej pozycji, zaś ostatnie zajęły za to lody Ekipy.

O tym mówiliśmy w 2021 roku

Nie da się ukryć, że kwestie polityczne i zdrowotne zdominowały kończący się rok. Zestawienie najważniejszych tematów, o których się mówiło otwiera Spis Powszechny, zaś zaraz za nim uplasował się Afganistan. Ostatnie miejsce na podium zajęła tematyka szczepień na COVID-19.

Tematy interesujące polskich internautów
Tematy interesujące polskich internautów© Google

Widać także, że media społecznościowe stały się istotną sprawą dla wielu internautów, na co wskazuje często omawiana kwestia dużej awarii Facebooka (5. miejsce na liście). Polaków ciekawią również kwestie związane z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej, Nowy Ład, który wejdzie w przyszłym roku czy podatek cukrowy.

Internauci pytają wujka Google: jak zapisać się na szczepienie?

Wyszukiwarka Google jest także świetnym źródłem odpowiedzi na pytania "jak", "dlaczego" czy "ile". Nie dziwi więc, że Polacy chętnie korzystają z niej by dowiedzieć się jak zapisać się na szczepienie czy jak aktywować bon turystyczny. Coraz częściej szukamy też odpowiedzi na kwestii technologiczne - chcemy wiedzieć jak usunąć konto na instagramie (IG), szukamy jak założyć profil zaufany bądź założyć internetowe konto pacjenta.

Internauci pytają "jak?"
Internauci pytają "jak?"© Google

Pierwsze miejsce wśród pytań "jak zrobić...?" zajęło za to pytanie jak zrobić screena na laptopie. Wśród pytań "dlaczego...?" ciekawiło nas, między innymi, dlaczego nie działa Roblox. Wyszukiwarkę Google pytaliśmy także ile kosztuje Bitcoin, gdzie oglądać Mistrzostwa Świata oraz kto to simp.

Pełną listę możecie znaleźć na stronie Google Trends.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)