Google Maps czekają w App Store, Nokia przyłącza się do krytyki

Google Maps czekają w App Store, Nokia przyłącza się do krytyki

21.09.2012 12:55

iOS6pokalipsa może i była przesadzona w oczach osób, dla których Flyover nie jest niezbędnym komponentem map, Apple również stracił. Internet zalały nie tylko postapokaliptyczne widoki, ale też skargi na park zaklasyfikowany jako lotnisko (Irlandia), stację kolejową na prywatnym podwórku (Helsinki), brakujące stacje kolejowe (Tokio) lub stacje bez torów (Hongkong), umieszczenie na mapie miast Kilv (Kijów), Duncaster (Doncaster) i Schöneiche bei Berlin (Berlin), wyspy bez ulic (Kajmany, na ilustracji można porównać mapę z iOS5 i iOS6), ulice w wodzie, niemożność znalezienia adresu w Dżakarcie i imponująco długą listę obiektów zaznaczonych nie tam gdzie trzeba. Wydawcy iOS 6 tak się spieszyło z pozbyciem się Google Maps z systemu, że wypuścił na rynek produkt nienadający się do użytku… A Google Maps czekają na zatwierdzenie w App Store.

Obraz

Apple tłumaczy się twierdząc, że dopiero startuje z mapami i cieszy się z możliwości dostarczania usługi z innowacyjnymi rozwiązaniami, jak Flyover, nawigacja „krok po kroku” i integracja z Siri. [...] Mapy są oparte o przetwarzanie w chmurze i im więcej osób będzie ich używać tym staną się lepsze. Apple chyba liczy na to, że użytkownicy będą zgłaszać problemy przez wbudowany system, dzięki czemu naprawienie map będzie trochę łatwiejsze. Firma w oświadczeniu podkreśla, że jest to dopiero początek rozwoju świetnej usługi i teraz będzie pracować nad jej udoskonaleniem. No dobrze, ale czemu użytkownicy nie wiedzieli od razu, że dostaną system z aplikacją w wersji beta? Apple dodał, że pracuje z twórcami różnych aplikacji transportowych nad integracją z własnymi mapami, otworzył także kilka nowych etatów dla programistów, którzy będą w stanie naprawić jej produkt.

Appe zapędził się w ślepy zaułek, a plotki o tym, że Google pracuje nad wersją Google Maps dla iOS zostały potwierdzone przez cieszącego się opinią dobrze poinformowanego dewelopera aplikacji mobilnych. Mapy Google dla iOS 6 podobno są już gotowe i czekają na zatwierdzenie w App Store, jednak mogą się tam nie dostać, bo konkurują z wbudowanymi funkcjami urządzenia. Niektórzy twierdzą, że Google od dłuższego czasu rozwijał własną aplikację dla iOS i tylko czekał na okazję aby ją umieścić w App Store. Teraz jest doskonały moment, aby zmiażdżyć konkurencję, ale Appe raczej na to tak łatwo nie pozwoli…

Z problemów Apple'a stara się skorzystać również Nokia, która opublikowała kolejną infografikę udowadniającą wyższość Lumii 920 nad resztą świata (głownie nad iPhone'em 5). Nokia podkreśla, że jej mapy działają bez połączenia z Internetem (można pobrać mapę całego kraju i przeszukiwać ją offline), mają wysokiej jakości dane nawigacyjne dostarczone przez Navteq, elementy rzeczywistości rozszerzonej, informacje o transporcie publicznym i są dostępne dla większej liczby krajów niż produkty konkurencji. Jednak głównym argumentem przytoczonym przez Nokię jest to, że tworzy ona w pełni swoje mapy, sama zbiera dane i rozprowadza aplikacje, więc w przeciwieństwie do konkurencji (Apple'a) rozumie działanie usług opartych o lokalizację i po prostu wie co robi.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)