Google Maps pokazuje protesty w Polsce. Spontanicznie stworzone narzędzie

Google Maps pokazuje protesty w Polsce. Spontanicznie stworzone narzędzie

Interaktywna mapa strajków.
Interaktywna mapa strajków.
27.10.2020 22:04

Od teraz na Google Maps znajdziemy interaktywną, stworzoną przez internautów mapę, na którą naniesiono miejsca, godziny i lokalizacje protestów przeciw wyrokowi "Trybunału Konstytucyjnego" w sprawie aborcji z przesłanek embrio-patologicznych. Mapa obejmuje wiele miast w Polsce i poza granicami kraju.

Po kliknięciu danego wydarzenia znajdziemy także link do jego facebookowego odpowiednika. Na mapie można także zobaczyć dane dotyczące już minionych protestów, wystarczy wybrać odpowiednią datę i rozwinąć listę lokalizacji. Interaktywną mapę znajdziemy tutaj.

Mapa powstała dzięki użyciu narzędzia My Maps, które pozwala na tworzenie własnych map i udostępnianie ich. Mapa została już wyświetlona ponad 940 tys. razy.

Zmiany w Google Maps

Google Maps wprowadził w ostatnim czasie kilka wartych zauważenia aktualizacji. Od niedawna możemy na przykład zastąpić niebieską strzałkę przedstawiająca nas podczas nawigacji, jedną z trzech ikon samochodu.

Inna, dużo ważniejsza innowacja, dotyczy tematu pandemii. Jak opisywał Arkadiusz Stando, Google od teraz wykorzysta natężenie ruchu, aby już z poziomu mapy dało się sprawdzić, jak dużo ludzi obecnie znajduje się w danej lokalizacji, na przykład w aptece. Chodzi o to, aby unikać miejsc, w których możemy zakazić się koronawirusem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (282)