Google Maps: w Androidzie Auto od miesiąca brakuje cennego podglądu

Google Maps: w Androidzie Auto od miesiąca brakuje cennego podglądu

Google Maps
Google Maps
Źródło zdjęć: © Google Maps, dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
29.06.2023 15:31

Mapy Google po aktualizacji nie wyświetlają widoku podsumowania trasy w Androidzie Auto. Kierowcy zwrócili uwagę, że po zakończeniu nawigacji na ekranie nie wyświetla się informacja o pokonanych kilometrach i czasie. W sieci toczą się dyskusje, czy jest to celowa zmiana.

Problem został zauważony już kilka tygodni temu i od tamtego czasu pozostaje nierozwiązany - sygnalizuje serwis autoevolution. Na oficjalnym forum użytkowników Androida Auto pojawił się wpis kierowcy korzystającego z Google Maps, który zauważył że podsumowanie trasy wyświetlane na końcu nawigacji zostało usunięte, przez co kierowca nie poznaje cennych danych o dystansie, czasie czy średniej prędkości.

Pod koniec czerwca informacja została przekazana zespołowi programistów, ale od tamtej chwili nie ma w tej sprawie nowych wieści. Efekt jest taki, że w Google Maps w Androidzie Auto brakuje funkcji, którą najwidoczniej część kierowców bardzo sobie ceniła. Poza podsumowaniem kilometrów i czasu, użytkownik dowiadywał się stąd także, czy trasa zajęła tyle, ile na początku oszacowała nawigacja.

Zważywszy, że często problemy z działaniem aplikacji w Androidzie Auto wynikają ze zgrzytów w przypadku konkretnej kombinacji smartfon-samochód-wersja oprogramowania, nie można także wykluczyć, że brak wspomnianego widoku podsumowania w Google Maps w rzeczywistości dotyczy tylko części kierowców.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Trudno powiedzieć, ile może zająć usuwanie błędu Map Google w Androidzie Auto przy założeniu, że nie jest to celowe usunięcie opisywanej opcji z nawigacji - zwłaszcza, że problem utrzymuje się już od kilku tygodni. Kierowcom, którym bardzo brakuje tego podsumowania, możemy tylko zasugerować uzbrojenie się w cierpliwość.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)