Google na Androidzie wyświetla historię wiadomości SMS – łatka jest już w drodze

Strona głównaGoogle na Androidzie wyświetla historię wiadomości SMS – łatka jest już w drodze
02.06.2018 11:54
Google na Androidzie wyświetla historię wiadomości SMS – łatka jest już w drodze

Użytkownicy Androida zwrócili uwagę na specyficzny błąd w wyszukiwarce. Okazuje się, że korzystając w smartfonie z Google i wyszukując odpowiednie hasła, można zmusić telefon do wyświetlenia na ekranie historii wiadomości tekstowych. Co ciekawe, Google przyznało już, że błąd faktycznie występuje, a poprawka lada moment trafi do użytkowników.

bELzxxQl

Pierwsze spostrzeżenia w tym zakresie pojawiły się na Reddicie. Jeden z użytkowników chciał odwiedzić stronę grupy muzycznej The 1975, jednak w adresie przez pomyłkę użył dwóch kropek: the1975..com – w aplikacji zamiast typowej strony wyszukiwania pojawiła się wówczas historia wiadomości tekstowych z telefonu.

Dziwny błąd w Androidzie, źródło: androidcentral.com
Dziwny błąd w Androidzie, źródło: androidcentral.com

Internauci szybko stworzyli listę innych fraz, które powodują dokładnie ten sam błąd. Oprócz strony wspomnianego zespołu (z celowo użytymi dwiema kropkami) podobny efekt mają dawać frazy Vizel viagens, Izela viagens czy Zela viagens. U części użytkowników działają tylko niektóre z powyższych zapytań, u innych jednak – żadne.

bELzxxQn

Do sprawy zdążyło się już ustosunkować Google. Informacje pojawiły się na łamach portalu BBC. Firma wyjaśnia, że usterka dotyczy błędnego wykrywania języka i interpretacji poleceń. Co jednak ważniejsze, Google poinformowało, że właściwa łatka jest już przygotowana. Do użytkowników ma zacząć trafiać w najbliższych dniach.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bELzxxRj