Google na Androidzie zapisuje historię w postaci zrzutów ekranu

Google na Androidzie zapisuje historię w postaci zrzutów ekranu

Google na Androidzie zapisuje historię w postaci zrzutów ekranu
25.07.2017 13:28

Aplikacja Google pełni na Androidzie rolę wyszukiwarki treści w Sieci oraz danych lokalnych. Stała się ona, a dokładniej jej widżet, charakterystycznym elementem mobilnego systemu Google. Wiele osób korzysta z niej ze względu na wygodę i szybki dostęp, bez potrzeby otwierania przeglądarki internetowej. Jednakże to spore grono osób może nie zdawać sobie sprawy, że aplikacja automatycznie wykonuje zrzuty ekranu odwiedzanych stron i wyników wyszukiwania.

Do aplikacji Google wprowadzana jest właśnie nowa funkcja. W związku z tym, że proces odbywa się etapami, to jeszcze nie wszyscy mają do niej dostęp. Chodzi o zmiany w sekcji Ostatnie, która jest dostępna pod przyciskiem z ikonką przypominającą analogowy zegar. Teraz zobaczymy tutaj zrzuty ekranu przedstawiające ostatnie wyniki wyszukiwania czy odwiedzone strony z poziomu aplikacji Google.

Obraz

Idea nowej funkcji jest całkiem zmyślna. Zrzuty są bowiem zapisywane lokalnie, dając dostęp do informacji nawet jeśli jesteśmy offline. Jednakże pojawia się problem związany z prywatnością – zapisywane są wszystkie działania, a ponadto, funkcja jest domyślnie włączona. Jeśli nie wyłączymy zapisywania zrzutów ekranu, to aplikacja będzie przechowywać wszystkie wyniki naszych wyszukiwań w postaci zdjęć.

Poszczególne zrzuty możemy jednak prosto usunąć. Wystarczy wykonać gest przesunięcia do góry. Jeśli jednak to nie wystarczy, to nową funkcję można wyłączyć. W celu dezaktywowania należy otworzyć aplikację Google › przejść do ustawień › wybrać Konta i prywatność › odznaczyć opcję Włącz Ostatnie.

Obraz

Google ostatnio wzięło się za usprawnianie opisywanej aplikacji. Niedawno dostaliśmy obietnicę otrzymywania lepszych sugerowanych treści, a teraz wprowadzana jest funkcja automatycznych zrzutów ekranu. Aplikację w najnowszej odsłonie znajdziecie w naszej bazie. Dostępna jest wersja na Androida oraz iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)