Google o postępach w usłudze Street View dla Polski

Google o postępach w usłudze Street View dla Polski

17.08.2011 18:08

W czerwcu Google uzyskał zgodę na robienie w większych miastach Polski zdjęć na potrzeby usługi Street View. Od początku lata po naszych drogach jeżdżą więc samochody i rowery wyposażone w aparaty fotograficzne. Co już udało się sfotografować i jakie są plany na przyszłość? Polski oddział Google właśnie podsumowuje swoje dotychczasowe działania w naszym kraju.

Google Street View to usługa w ramach Map Google, która pozwala na odbycie wirtualnej wycieczki po wybranym mieście. Widok w danym punkcie na mapie jest prezentowany w formie zdjęcia panoramicznego z perspektywy przechodnia, więc oglądający ma wrażenie, że otacza go widok ze zwiedzanego miasta. Obecnie na Street View dostępne są zdjęcia z 27 krajów, a szczególną pozycję zajmują atrakcje turystyczne.

Już w czerwcu samochody Google fotografowały Warszawę, Wrocław, Poznań, Trojmiasto, Kraków, okolice tych miast i trasy łączące odwiedzone miasta. W sierpniu rozpoczęto robienie zdjęć w Łodzi, Białymstoku i Szczecinie, a w następnej kolejności samochody i trójkołowe rowery Google odwiedzą atrakcje turystyczne w województwach: kujawsko-pomorskim, lubelskim i świętokrzyskim. Priorytet mają miejsca, które znalazły się w finale plebiscytu „Patrzcie, Polska! Wybieramy naszą wizytówkę na Street View”: Zamek Krzyżacki w Malborku, Ostrów Tumski we Wrocławiu, Pałac Branickich w Białymstoku, rezerwat „Niebieskie Źrodła” w Tomaszowie Mazowieckim i inne. Zwycięzcą plebiscytu, w którym oddano ponad 115 tysięcy głosów, została ulica Piotrkowska w Łodzi i to jej zdjęcia pojawią się na Mapach Google jako pierwsze.

Aktualną listę obszarów, na których w danej chwili pracują samochody Google, można znaleźć na stronie Map Google.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)