Google odmienia stronę startową w Chrome 15

Google odmienia stronę startową w Chrome 15

23.09.2011 11:44

W Chrome 15 pojawiły się ciekawe zmiany — Google odświeżył wygląd strony startowej, czyli New tab. Będzie ona bardziej zintegrowana z e-sklepem.

Obecnie wygląd strony startowej w Chrome nie jest wyjątkowo ciekawy. Z tego powodu wielu użytkowników przeglądarki woli zainstalować rozszerzenia (na przykład Speed Dial), które wzbogacą jej wygląd i zaoferują bogatszą paletę funkcji. Google najwyraźniej postanowił to zmienić — w kanale deweloperskim pojawiły się wydania Chrome 15, w których odświeżono wygląd New tab. Przede wszystkim z poziomu nowej strony możemy w prosty sposób uzyskać dostęp do aplikacji webowych takich jak Gmail, Google Maps, YouTube czy Google Doc — a także innych programów i gier zainstalowanych z poziomu Chrome Web Store. Odnośniki do aplikacji są prezentowane w postaci przejrzystych ikon.

Aplikacje zostały wyraźnie oddzielone od miniaturek najczęściej odwiedzanych stron internetowych czy dostępu do zapisanych zakładek. Możemy też uzyskać łatwy dostęp do ostatnio zamkniętych witryn. Zmiana wyglądu początkowej strony w Chrome wygląda na dobry pomysł. W ten sposób obsługa najważniejszych funkcji w przeglądarce staje się bardzie intuicyjna. Google ułatwił też dodawanie i usuwanie elementów w ramach New tab — wystarczy je przeciągnąć i upuścić. Możemy też w prosty sposób zmieniać położenie zapisanych aplikacji webowych czy dodawać nowe zakładki. Oprócz Chrome 15, Google pracuje również nad 16 wersją swojej przeglądarki. Wydano również pakiet Native Client SDK beta dla deweloperów. Szerzej na temat tego narzędzia informowaliśmy w ubiegłym miesiącu.

Najnowszą, testową wersję Chrome 15 można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)