Google Pixel 3: szybkie bezprzewodowe ładowanie tylko z certyfikowaną ładowarką

Google Pixel 3: szybkie bezprzewodowe ładowanie tylko z certyfikowaną ładowarką

Bezprzewodowe ładowanie Pixela 3 może być kłopotliwe (depositphotos)
Bezprzewodowe ładowanie Pixela 3 może być kłopotliwe (depositphotos)
Oskar Ziomek
24.10.2018 20:13

Osoby rozważające zakup Google Pixela 3 z pewnością zachęca do tego między innymi fakt, iż urządzenie obsługuje bezprzewodowe ładowanie. Smartfon może być ładowany z maksymalną mocą sięgającą 10 W i warto dodać, że specjalnie na tę okoliczność, obok premiery smartfonów, Google pokazał również własną ładowarkę bezprzewodową. Chodzi o urządzenie Pixel Stand, które jest zgodne ze standardem Qi, a przy okazji zamienia smartfon w domowego asystenta i ramkę na zdjęcia.

Okazuje się, że jeśli użytkownik Pixela 3 chce skorzystać z maksymalnej prędkości bezprzewodowego ładowania, będzie musiał poważnie pomyśleć nad zakupem właśnie tej ładowarki. Jak zwraca uwagę serwis The Verge, Pixel 3 będzie ładował się z mocą 10 W tylko w zestawieniu ze wspomnianą ładowarką Stand lub inną, ale jedynie taką, która została zatwierdzona przez producenta w ramach programu Made for Google. W innych przypadkach (niezależnie od teoretycznych możliwości danej ładowarki), bezprzewodowo smartfon może pobierać maksymalnie 5 W mocy i wówczas ładuje się zgodnie ze specyfikacją Qi.

Nie chcemy ograniczyć liczby urządzeń innych firm, a co więcej, współpracujemy z naszymi partnerami w ramach programu Made for Google, by uzyskać szybkie ładowarki o mocy 10 W certyfikowane do użytku z Pixelami 3 – czytamy we fragmencie stanowiska Google, które udało się uzyskać serwisowi The Verge. Przy okazji potwierdzono, że jednym z pierwszych takich urządzeń będzie bezprzewodowa ładowarka firmy Belkin, która pojawi się na rynku w nadchodzących tygodniach.

W temacie ładowania Pixela 3 warto także przypomnieć o wymaganiach związanych z działaniem wspomnianego trybu asystenta. Wszystko wskazuje na to, że ten tryb również jest powiązany z możliwością szybkiego bezprzewodowego ładowania, bo na tę chwilę jest dostępny tylko w parze z oryginalną ładowarką Stand. Jeśli rzeczywiście obydwie funkcje mają ze sobą związek (na razie nie ma w tym zakresie jednoznacznego potwierdzenia), to Pixel 3 będzie mógł niedługo zmienić się w fotograficzną ramkę postawiony także na ładowarce Belkina, a w przyszłości również innych producentów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)