Google Pixel zbyt błyszczący na immersję? Daydream może okazać się porażką #Pixel

Google Pixel zbyt błyszczący na immersję? Daydream może okazać się porażką #Pixel

06.10.2016 17:24, aktual.: 06.10.2016 17:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo że w ostatnich dniach na nagłówki zdecydowanie wybija się Pixel, to nie można także zapominać o innym urządzeniu, jakie podczas wtorkowej imprezy zaprezentowało Google. A okazuje się, że na drodze do sukcesu Daydream View, nowych gogli VR od Google, może stać poważna przeszkoda.

Obraz

Zaprezentowane możliwości trybu Daydream były jednym z najmocniejszych punktów wtorkowej prezentacji. To właśnie gogle VR stanowią dla Pixela argument, na który Apple nie ma żadnej odpowiedzi. Inna sprawa, że same w sobie zapowiadają się one całkiem ekscytująco: nie chodzi tutaj tylko o współpracę Google z mnóstwem partnerów, ale także o dobry pomysł na priorytetowe potraktowanie wygody użytkownika, między innymi dzięki zastosowanym materiałom.

Diabeł jednak jak zwykle tkwi w szczegółach. Android Police zwraca uwagę na problem, którego najwyraźniej Google nie przewidziało: refleksy. Pixele, jak dotąd jedyne kompatybilne z Daydream View urządzenia, dość mocno odbijają światło przednim panelem. O ile w przypadku czarnego wariantu problem jest w dużej mierze zniwelowany, tak pozostałe dwa mogą negatywnie wpłynąć na sukces nowego VR od Google.

Obraz

Najwyraźniej materiałowe wykonanie nie wpłynęło dobrze na redukcję światła, jakie dociera do wnętrza urządzenia. W efekcie, jeśli źródło światła znajduje się za plecami użytkownika, to wnętrze gogli jest rozjaśnione, a na samym panelu Pixela można znaleźć refleksy właśnie. Nie trzeba podkreślać, że dla urządzenia, którego podstawowym zadaniem jest odcięcie użytkownika od świata zewnętrznego, możliwie jak najdalej idąca imersja, może to oznaczać poważne problemy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)