Google planuje podbić Indie smartfonem za 30 dolarów

Google planuje podbić Indie smartfonem za 30 dolarów

10.08.2015 11:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Google tworząc serię smartfonów Android One chciała podbić rynki wschodzące. Mieszkańców krajów takich jak Indie miała zachęcić dobra jakość w bardzo niskiej cenie. Tak się jednak nie stało, smartfony Android One nie odniosły oczekiwanego sukcesu. Mimo tego Google nie zamierza się poddać i planuje zaatakować urządzeniem kosztujący około 30 dolarów.

W wywiadzie dla Financial Times, Rajan Anandam, dyrektor zarządzający w Indiach i Azji, powiedział, że Google planuje jeszcze raz zaoferować bardzo tanie smartfony w krajach rozwijających się. Ceny nowych modeli mają wynosić od około 30 do 50 dolarów.

Obraz

Nie ujawnione zostały informacje dotyczące zastosowanych podzespołów. Jednak w tej cenie powinniśmy spodziewać się specyfikacji z niskiej półki, a na urządzeniach prawdopodobnie znajdzie się logo producenta z Chin lub Indii. Raczej wybrani zostaną inni dostawcy niż w przypadku pierwszych modeli. Według Google pierwsze urządzenia z serii Android One nie odniosły sukcesu, ponieważ firmy odpowiedzialne za produkcję smartfonów nie były w stanie dostarczyć ich w odpowiedniej ilości. Części importowanie głównie z Chin dostarczane były ze sporym opóźnieniem.

Google nie jest jedyną firmą, której bardzo zależy na Indiach, o klientów tego kraju walczy chociażby Samsung swoimi modelami z system Tizen OS, a ambitne plany ma także Microsoft. Nie powinno to nikogo dziwić, Indie to ogromna liczba potencjalnych klientów, którzy jeszcze nie mieli żadnego smartfona. Oznacza to, że nie są przywiązani do żadnej marki i co bardzo ważne, wielu jeszcze nie jest przyzwyczajona do danego systemu operacyjnego. Dotarcie do tych klientów nie tylko pozwoli na znaczący wzrost użytkowników Androida, Windows Phone czy innego systemu, ale także usługom danej firmy dostarczy wielu klientów.

To jasne, że firmie Google nie chodzi o zarabianiu na samym sprzęcie, chce ona uzależnić od swoich usług kolejną, dużą grupę osób. Dzięki tanim urządzeniom, a także wysokiej jakości darmowych usług jak najbardziej może to się udać. Pozostaje nam czekać na odpowiedź innych firm, bardzo możliwe, że zobaczymy smartfony jeszcze tańsze, kosztujące poniżej 30 dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)