Google planuje wydać SDK dla urządzeń ubieralnych. Premiera za dwa tygodnie

Google planuje wydać SDK dla urządzeń ubieralnych. Premiera za dwa tygodnie

Google planuje wydać SDK dla urządzeń ubieralnych. Premiera za dwa tygodnie
Tomek Kondrat
10.03.2014 20:40, aktualizacja: 12.03.2014 12:10

Sundar Pichai, jeden z najważniejszych ludzi w Google odpowiedzialnych za projekt Android, zdradził plany firmy na najbliższe miesiące. Nie jest wielkim zaskoczeniem, że kalifornijski gigant chce wkroczyć z dużym rozmachem na rynek akcesoriów elektronicznych do noszenia, co zostało potwierdzone przez Pichaia. Jest to poniekąd pokłosiem przejścia Samsunga na jego autorski system operacyjny Tizen OS podczas targów Mobile World Congress, które odbyły się pod koniec lutego w Barcelonie.

Sundar Pichai
Sundar Pichai

Na konferencji SXSW w teksaskim Austin, został ogłoszony plan wydania odpowiedniego SDK dla deweloperów. Premiera ma mieć miejsce w ciągu dwóch nadchodzących tygodni. Pichai wyjaśnił, że SDK pozwoli na poprawienie dostępu do czujników oraz usprawnieniu procesu komunikacji między urządzeniami. Przez udostępnienie deweloperom jednej platformy, Google ma nadzieje na przywrócenie Androida jako głównego systemu operacyjnego stosowanego np. w smart zegarkach. Kalifornijska firma dokłada starań, aby odwieść producentów sprzętu od wprowadzania swoich autorskich rozwiązań. Pichai podkreślił, że ten zabieg ma na celu ułatwienie wprowadzania na rynek bardziej innowacyjnych produktów, jak np. kurtki z wbudowanymi sensorami. Ma to także wymiar, a jakże, finansowy, gdyż Google czerpie korzyści z reklam.

Starszy wiceprezes Google zapowiedział również, że jego firma planuje wejść na rynek akcesoriów, jednak dał do zrozumienia, że ten proces może zająć dłuższą chwilę. Google chce się skoncentrować na zbieraniu opinii oraz nad rozwojem platformy, zanim podejmie kroki dotyczące wprowadzenia urządzeń na rynek. Niedawno można było przeczytać o planach wydania pierwszego autorskiego smart zegarka, sygnowanego marką Google, którego producentem może zostać firma LG.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)