Google podnosi nagrodę za wykrycie luki w Chrome

21.07.2010 12:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czyżby początek licytacji między twórcami przeglądarek internetowych? Google podniósł właśnie kwotę nagrody pieniężnej dla osób, które wykryją poważne luki w Google Chrome.

W sobotę Mozilla odświeżyła zasady programu Bug Bounty. Osoby, które zgłoszą błąd w Firefoksie, Thunderbirdzie lub Firefox Mobile dostaną od fundacji pieniężną gratyfikację w wysokości 3 tys. dolarów. Podobny program nagradzania wprowadził w styczniu Google. Dotychczas za wykrycie błędu w przeglądarce Chrome oferował 1 tys. dolarów. Po zmianach w Bug Bounty firma z Mountain View również postanowiła podnieść nagrodę. Oficjalny powód to pół roku działania programu Chromium Security Awards. Teraz programiści współpracujący z Google mogą otrzymać maksymalnie 3133 dolarów i... 7 centów.

Mało prawdopodobne, aby Mozilli i firmie Google zależało na wyścigu „kto da więcej” za wykryte błędy w ich programach. Obu producentom przeglądarek internetowych zależy raczej na godnej gratyfikacji dla współpracowników. W końcu wyręczają oni programistów Mozilli i Google, a także przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa programów. Ponadto podniesienie nagród ma też na celu eliminację czarnego rynku, gdzie sprzedawane są informacje na temat luk i błędów w oprogramowaniu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)