Google pomoże programistom, testuje wyniki z popularnej bazy przykładów

Google pomoże programistom, testuje wyniki z popularnej bazy przykładów

12.03.2018 17:19, aktual.: 12.03.2018 17:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli kiedykolwiek szukaliście odpowiedzi na pytanie programistyczne albo przykładowego kodu, na pewno znacie Stack Overflow. To miejsce, w którym programiści wymieniają się wiedzą, gromadzące pytania i odpowiedzi z możliwością wygodnego przeszukiwania. Niektórzy użytkownicy widzą wyniki z tej strony wyeksponowane przez wyszukiwarkę Google.

Tysiące programistów, którzy w swoich projektach zderzyli się ze ścianą, będą mieli łatwiejsze zadanie przy poszukiwaniu rozwiązań swoich problemów. Podobnie jak w przypadku wiadomości od muzyków, o których pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, wyniki ze Stack Overflow będą prezentowane w postaci prostokątnych kart pod tradycyjnymi odnośnikami.

Spotted: Google previewing Stack Overflow answershttps://t.co/b0cqi4Mqug pic.twitter.com/ITyZfW7u7K

— Kyle Duck (@thekyleduck) 11 marca 2018Dzięki temu w niektórych przypadkach nie trzeba będzie nawet przechodzić na stronę i czytać kolejnych odpowiedzi. Google od razu wskaże nam najlepszą odpowiedź, liczbę odpowiedzi na pytanie i poda liczbę głosów, jaką zdobędzie każda z odpowiedzi z osobna. W przeciwieństwie do mediów społecznościowych muzyków, ta funkcja wygląda na przydatną.

Na razie wyniki wyszukiwania ze Stack Overflow pojawiają się tylko dla małej grupy użytkowników. Nikt nie zauważył też, by można było w ten sposób zobaczyć odpowiedzi na pytania z innych źródeł, jak Stack Exchange, prowadzony przez tę samą firmę.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)