Google powalczy z fragmentacją Androida (oraz iPhone'ami) własnymi procesorami?

Google powalczy z fragmentacją Androida (oraz iPhone'ami) własnymi procesorami?06.11.2015 17:03
Google powalczy z fragmentacją Androida (oraz iPhone'ami) własnymi procesorami?

Google zdaje się szukać leku na jedną z największych chorób systemu Android, jego fragmentacją. Firma nie jest jednak w tym szczególnie oryginalna. Wiele wskazuje bowiem na to, że prowadzi ona negocjacje z partnerami, którzy podejmą się produkcji procesorów, podobnie jak ma to miejsce w przypadku Apple i produkowanych w dużej części przez Samsunga układów z serii A.

Pomysł produkcji własnych procesorów, Google może uzasadniać oczywiście chęcią konkurencji z Apple. Jeżeli inicjatywa się powiedzie i firma zleci produkcję autorskich układów, to urządzenia z Androidem mogą stać się bardziej konkurencyjne z iPhone'ami, jak się jednak nietrudno domyślić, nie na wszystkich półkach cenowych.

350154514764163009

Nie są jeszcze znane jakiekolwiek informacje na temat konkretnej specyfikacji układów, których produkcję chciałoby zlecić Google. Wiadomo jednak, że w sytuacji, gdy projekty rzeczywiście trafią do fabryk, wyposażone w nowe procesory zostaną przede wszystkim urządzenia mobilne z najwyższej półki. Fragmentacja Androida na tańszych urządzeniach nie jest zatem szczególnym obiektem zainteresowania Google'a.

Co ciekawe, według domniemań serwisu BGR.com, scenariusz wyposażania urządzeń w autorskie procesory nie musi dotyczyć wyłącznie smartfonów. Równie duże znaczenie ma to mieć w przypadku rynku tabletów oraz przede wszystkim urządzeń hybrydowych.

Google jak dotąd nie potwierdziło informacji, ale także jej nie zdementowało. Niemniej sama perspektywa bezpośredniej konkurencji smartfonów i tabletów w wyposażonych w procesory Ax z analogami korzystającymi z procesorów Google (Gx?) zapewne stymulująco wpłynie na rynek urządzeń z najwyższej półki cenowej.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)