Google pozazdrościło Amazonowi darmowych aplikacji dla Androida

Google pozazdrościło Amazonowi darmowych aplikacji dla Androida

Google pozazdrościło Amazonowi darmowych aplikacji dla Androida
Redakcja
15.06.2015 09:34

Użytkownicy korzystający z Androida zapewne ucieszą się z tego, że Google najprawdopodobniej pozazdrościło firmie Amazon promocji związanych z aplikacjami mobilnymi. W ostatnim czasie w sklepie Play pojawiła się akcja pozwalająca na zdobycie za darmo jednej aplikacji na tydzień. To nadal słabsza oferta niż u konkurencji, niemniej warto z niej skorzystać.

Nie wszyscy o tym wiedzą, bo nie każdy korzysta na Androidzie z Amazon Appstore, ale warto zaznaczyć, że jest on dla klientów nad wyraz przyjemną platformą. Amazon cyklicznie organizuje wielkie promocje, w których możemy za darmo dopisać do swojego konta wiele aplikacji, a na dodatek oferuje jeden program za darmo każdego dnia. Nie są to co prawda pozycje drogie ani zbyt rozbudowane, niemniej czasami znajdziemy w takiej ofercie prawdziwe perełki i gry, które choć proste, wciągną nas na wiele godzin. Wystarczy konto w serwisie Amazon, zainstalowana na telefonie aplikacja do obsługi jego sklepu i gotowe, możemy korzystać.

Obraz

Wiele wskazuje na to, że takich akcji pozazdrościło Google, które właśnie wprowadziło podobną ofertę. Jak informuje serwis Android Police, niektórzy użytkownicy zauważyli w aplikacji sklepu powiadomienia o darmowej aplikacji tygodnia. Obecnie jest nią Daniel Tiger Daniel Tiger Grr-ific Feelings, która zawiera kilka mini-gier przeznaczonych dla dzieci. Nam nie udało się znaleźć w samym sklepie banerów informujących o akcji, niemniej link pozwalający na promocyjny zakup jest aktywny i możemy w niego korzystać także w Polsce. Dzięki temu oszczędzamy na wspomnianej grze 10,66 zł, które normalnie musielibyśmy za nią zapłacić. Wybrana aplikacja jest przy instalowaniu przypisywana do naszego konta, po ewentualnym usunięciu możemy ją zainstalować ponownie bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Google najprawdopodobniej dopiero wprowadza stosowne mechanizmy, bo próba zdobycia aplikacji przez jej wyszukanie i ręczne zakupienie nadal kończy się monitem o kupnie – jak na razie musimy więc korzystać z linków promocyjnych. Akcja jest ciekawa i może dodatkowo zachęcić użytkowników. Z drugiej strony warto jednak zaznaczyć, że wypada nieco blado przy ofercie Amazonu: Google jest znacznie większe i bogatsze, a jednak dotychczasowe ślady pokazują, że będzie oferować jedną aplikację na tydzień, a nie na dzień. Mamy nadzieję, że w przyszłości ulegnie to zmianie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)