Google pracuje nad kolejnym Androidem. Następca Androida L pod koniec przyszłego roku?

Google pracuje nad kolejnym Androidem. Następca Androida L pod koniec przyszłego roku?

Google pracuje nad kolejnym Androidem. Następca Androida L pod koniec przyszłego roku?
Tomek Kondrat
23.09.2014 11:39

Premiera najnowszego Androida jest dla fanów tego systemu bardzo dużym wydarzeniem. Android L przyniesie największą liczbę zmian od czasów Honeycomba, więc jest wyczekiwany z niecierpliwością. Jednak Google nie zasypia gruszek w popiele i już skupia się na premierze następnego systemu mobilnego, który nazwano Android M. Wzmianki o tym systemie można odnaleźć w systemie weryfikacji kodu Androida, który jest używany przez twórców tego systemu operacyjnego.

Obraz
Obraz

Od lat Google stosuje dość nietypowy schemat nazywania swojego flagowego systemu dla urządzeń mobilnych. Firma nazywa system angielskimi nazwami słodyczy. Do tej pory użytkownicy mogli korzystać z wersji Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich, Jelly Bean oraz KitKat. Wedle nieoficjalnych danych Android L ma nosić nazwę Lemon Meringue Pie, o czym mają świadczyć litery LMP w nazwie drzewa kodu. Google nie ukończyło jeszcze prac nad tym systemem i ciągle dodaje i usprawnia niektóre funkcje. Jednak obserwując komentarze deweloperów korzystających z serwisu Gerrit, można zaobserwować wzmiankę o Androidzie M, czyli prawdopodobnym następcy jeszcze niewydanego systemu.

Komentarze można odnaleźć w dwóch tzw. commitach. Deweloperzy dodali obsługę kolorowania kodu w usłudze Logcat, czyli narzędziu do debugowania. Jeden z programistów – Mark Salyzyn – stwierdził jednak, że kod nie będzie dodany do drzewa LMP-DEV, gdyż jest to eksperymentalna funkcja Androida M. Wzmianka o tym systemie pojawiła się również w komentarzach przy rozwoju nowego formatu wymiany danych, nad którym pracuje Google. Ma on usprawnić komunikację miedzy dewelopami a serwerami Google.

Podążając za schematem wydawniczym, z którego korzysta Google, Android M powinien zostać zaprezentowany pod koniec roku 2015 lub na początku 2016. Nazwa kodowa M może oznaczać, że następca następcy KitKata będzie się nazywał Milkshake, czyli shake mleczny. Android M powinien również być oznaczony jako Android 6.0. Z Google jednak nigdy nic nie wiadomo. Przed premierą KitKata, większość ekspertów twierdziła, że system będzie się nazywał Key Lime Pie, jednak Google wykonało niespodziewany manewr marketingowy i zawarło umowę z Nestlé.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)