Google pracuje nad następcą Nexusa 7, ale czy potrzebujemy 7-calowych tabletów?

Google pracuje nad następcą Nexusa 7, ale czy potrzebujemy 7-calowych tabletów?06.09.2016 15:30
Google pracuje nad następcą Nexusa 7, ale czy potrzebujemy 7-calowych tabletów?

Fani czystego Androida na smartfonach z pewnością czekają na premierę nowych Nexusów, a raczej modeli Pixel. Najnowsze informacje wskazują, że Google przygotowuje nie tylko dwa smartfony, ale także 7-calowy tablet, który miałby być sukcesorem Nexusa 7.

Ostatnio Internet obiegła informacja jakoby Google miało zakończyć produkcję urządzeń Nexus. Pojawiły się obawy, że nowe smartfony będą ostatnimi. Okazało się, że prawdopodobnie Google planuje stworzyć jedną markę dla urządzeń projektowanych według wytycznych z Mountain View. Zamiast Nexusów zobaczymy smartfony pod zarezerwowaną dotąd dla Chromebooków i urządzeń hybrydowych nazwą Pixel.

Google's Huawei-built 7-inch tablet, with 4GB RAM, on track for release before the end of the year.

— Evan Blass (@evleaks) 5 września 2016Google ma pracować nad jeszcze jednym urządzeniem – tabletem z 7-calowy wyświetlaczem. Za przeciek odpowiada Evan Blass, który na Twitterze umieścił informację mówiącą, że Google wraz z Huawei pracują nad nowym tabletem. Nie mamy do czynienia z oficjalnym komunikatem, ale informację można uznać za bardzo prawdopodobną, Evanowi Blass zawdzięczamy sporo przecieków, które z czasem okazały się prawdziwe.

Ze względu na 7-calowy ekran, nowy tablet wygląda na następcę Nexusa 7, który na rynku pojawił się w 2013 roku. Sukcesor będzie wyposażony w 4 GB RAM, a ostatnie doniesienia wskazują, że na jego obudowie nie znajdzie się już nazwa Nexus, zostanie wydany pod marką Pixel. Tablet mielibyśmy zobaczyć jeszcze przed końcem tego roku.

350188063559215041

Możliwe, że dostaniemy świetny tablet, tylko czy dzisiaj potrzebujemy 7-calowy modeli? To nie 2013 rok, wśród smartfonów standardem stały się ekrany mające powyżej 5 cali, a chociażby Pixel XL (nowy Nexus od HTC) ma mieć 5,5-calowy wyświetlacz. Nie będzie więc większego sensu kupowania drugiego urządzenia, które zapewni nieznacznie większą przekątną.

Warto jeszcze wspomnieć o fabletach mających ekrany niemal 7-calowe. Klient szukający dużego mobilnego sprzętu sięgnie raczej po taki sprzęt. Może się okazać, że nowy Nexus 7 znajdzie niewielu nabywców, tym bardziej, że urządzenia tworzone dla Google już dawno przestały być sprzedawane w niższej cenie niż konkurencja.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)